Jak wybrnąć z gafy – recital Joanny Trzepiecińskiej w Piasecznie

476
Plakat Jak wybrnąć z gafy - recital Joanny Trzepiecińskiej w Piasecznie
Recital Joanny Trzepiecińskiej w Piasecznie

2 czerwca 2023 roku o godz. 20.00 zapraszamy na recital Joanny Trzepiecińskiej z udziałem Bogdana Hołowni (fortepian) pn.: Jak wybrnąć z gafy. Wstęp 40 zł. Miejsce: Dom Kultury, ul. Kościuszki 49, Piaseczno.

Jak wybrnąć z gafy to nowy recital Joanny Trzepiecińskiej, aktorki Teatru Polskiego w Warszawie. Program złożony jest z utworów, które są perłami polskiej piosenki kabaretowej – tej przedwojennej , tej spod znaku Kabaretu Starszych Panow i tej tworzonej dzisiaj. Każdy utwór to zabawna historia opowiadająca perypetie wynikające z relacji damsko-męskich. Całość przeplatana jest pełnym anegdot komentarzem. Spotkanie z tym repertuarem każdego wprowadzi w doskonały humor. Aktorce towarzyszy świetny pianista jazzowy i niezrównany „pogrzebacz” dowcipów – Bogdan Hołownia.

Joanna Trzepiecińska ukończyła państwową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i średnią w klasie fletu. W 1988 roku otrzymała dyplom ukończenia PWST i związała się na stałe z warszawskim Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, gdzie pojawiła się jako Nancy w przedstawieniu Woody’ego Allena „Zagraj to jeszcze raz” w reż. Adama Hanuszkiewicza (1988 r.) oraz wystąpiła w roli Lucy w musicalu Bertolta Brechta „Opera za trzy grosze” – w reż. Jerzego Grzegorzewskiego (1989 r.). Aktorka zajmuje się nagraniami słuchowisk Polskiego Radia oraz dubbingiem (za rolę Dory w filmie „Gdzie jest Nemo” otrzymała prestiżową nagrodę The Walt Disney Company Polska dla najlepszych twórców polskiej wersji językowej w filmach animowanych). Można ją usłyszeć w słuchowiskach na podstawie książek J. Chmielewskiej. Sympatię publiczności zdobyła także jej niezapomniana rola Alutki w serialu „Rodzina zastępcza”.

Bogdan Hołownia pochodzi z Torunia, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną. Na początku lat dziewięćdziesiątych studiował w Berklee College of Music w Bostonie, w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordonyego. W USA Bogdan współpracował między innymi z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, i Urszulą Dudziak. Został laureatem Grand Prix Jazz „Melomani” za 2002 rok w kategorii – artysta roku „Jazzowy Oscar”. Przy końcu 2006 roku Bogdan założył własną wytwórnię płytową HoBo Records. HoBo Records wydała także książki: „Starsi Panowie Dwaj” zawierającą 61 utworów Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory oraz „O harmonii jazzowej, zapiski z szuflady”.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1588728021623374/