Mariusz Szczygieł w Piasecznie

902
Na plakacie zdjęcie Mariusza Szczygła pisarza, felietonisty, reportera
Mariusz Szczygieł - reporter, felietonista, pisarz

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem – reporterem, felietonistą, pisarzem non-fiction. Wydarzenie poprowadzi Pani Elżbieta Florjańska.

Mariusz Szczygieł – reporter, pisarz. Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za „Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Książkową 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Za „Nie ma” zdobył podwójną Nagrodę Nike 2019 (w wyborze jury i czytelników). Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj”. W latach 90. znany z prowadzenia talk show „Na każdy temat”. Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland”, „Zrób sobie raj”, „Laska nebeska”). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX”. Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawaną przez studentów wszystkich szkół dziennikarskich w Polsce. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 listopada 2022 roku o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Piasecznie, ul. Jana Pawła II 55.

Spotkanie jest biletowane. Koszt wstępu na wydarzenie to 10 zł. Bilety można nabyć od 17 października br. w sekretariacie Biblioteki Publicznej w Piasecznie, w godzinach jego otwarcia oraz poprzez wejście na stronę:www.event/szczygielwpiasecznie/