Michał Rudaś w Zalesiu Górnym – #GRALesie

401
Michał Rudaś w Zalesiu Górnym - #GRALesie
Michał Rudaś w Zalesiu Górnym - #GRALesie

AKTUALIZACJA – Bilety wyprzedane

15 listopada 2023 roku o godz. 19.30 w ramach cyklu #GRALesie, wystąpi Michał Rudaś z zespołem. Wstęp 15 zł. Miejsce: Klub Kultury w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy 3.

Koncert „Mystic India” – mistyczny, kameralny koncert Michała Rudasia (wokal, harmonium) z towarzyszeniem Tomasza “ Ragaboya” Osieckiego (sitar, dilruba) i Piotra Malca (tabla, dholak) zabierze słuchaczy w świat starożytnych mantr indyjskich, mantr jogi kundalini, mistycznej, pakistańskiej muzyki qawwali, rag indyjskich, czy miłosnych piosenek rodem z Bollywood. Uczestnicy nie tylko usłyszą najpiękniejsze mantry śpiewane w Sanskrycie oraz Gurmukhi oraz największe przeboje z repertuaru pakistańskiego mistrza qawwali Nusrat Fateh Ali Khana, ale również poznają ich znaczenie i będą mogli zaśpiewać je razem z artystami. W ten sposób koncert przeistacza się we wspólne śpiewanie, które oczyszcza nasze umysły i serca, zwiększając świadomość naszej prawdziwej tożsamości.

Michał Rudaś to artysta od lat zajmujący się klasyczną muzyką indyjską, której tajniki zgłębiał podczas swoich wielu podróży do Indii u mistrza ragi indyjskiej Anupa Misry, profesora Sanskrit University w Varanasi. Jest absolwentem wydziału wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Ma na koncie nominację do nagrody fonograficznej Fryderyk 2010 w kategorii Nowa Twarz Fonografii oraz jest laureatem nagrody Jury Sopot Top Trendy Festival 2009. Wokalista znany w Polsce z programów rozrywkowych tj. Jaka to melodia, Taniec z gwiazdami, The Voice of Poland – edycja 4 (ćwierćfinalista) i Twoja Twarz Brzmi Znajomo (finalista), a w Indiach ze swoich sukcesów w muzycznym telewizyjnym talent show “Dil Hai Hindustani” (2018), którego był półfinalistą. Artysta wydał 5 albumów, w tym 3 głęboko inspirowane muzyką indyjską: „Shuruvath”, „Changing” i „Mystic India”. Michał Rudaś jest też wokalistą dubbingu w wielu filmach animowanych, m.in : “Tarzan 2”, “Mój brat Niedźwiedź 2”, “Księżniczka na ziarnku grochu”. Występował również w kilku spektaklach muzycznych: „Kwiaty we włosach”, „Notre Dame l’historie” oraz w spektaklach teatru Roma i Rampa w Warszawie oraz Teatru Pieśń Kozła we Wrocławiu. W ostatnim czasie Michał Rudaś zdobył rozgłos swoim niezwykłym orientalnym występem w stylu arabskim w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo w duecie z Robertem Janowskim, który wcielił się w Stinga w piosence „Desert Rose”. Michał jest współtwórca projektu „Mistyczne Indie”, “Koncert Mantr” oraz “Natya-Raaga”, łączącym klasyczną muzykę indyjską i taniec kathak w wykonaniu Magdaleny Niernsee. Koncertuje też w zespole ShataQS oraz Orkiestry Adamy Sztaby.

Tomasz „Ragaboy” Osiecki (sitar, dilruba) – uczeń m.in. Alokescha Chandry (ucznia Pandita Raviego Shankara). Współpracował z: Hey, Kayah, Anią Rusowicz, Michałem Rudasiem T.Love, Sorry Boys, Haliną Młynkovą, Anną Jurksztowicz, Lari Lu, komponował też dla Meli Koteluk. Ma na koncie solową producencką płytę „Golden Sitar Star”. Ma na swoim koncie następujące projekty koncertowe i płytowe: „Healing Incantation”, “Mystic India” oraz “Natya-Raaga” – klasyczna muzykę indyjską i taniec kathak i Koncert Mantr.

Piotr Malec – czołowy tablista w Polsce, grający również na takich intrumentach jak dholak, mridangam, khanjira, cajon, darabuka, djembe, bębny obręczowe. Uczeń znanych polskich i indyjskich nauczycieli t.j. Jerzy Pomianowski, Ghiridar Udupa, Prosenjit Poddar oraz w Indiach, w Bangalore u Udaya Rajkarpoor i w Nagpur u Sandesha Popatkar. Koncertował licznie w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Izrael, Indie, Brazylia, Kolumbia, Argentyna) z Anupem Mishrą, Udayem Rajkarpoorem, Ananditą Basu, Amitem Chakraborty, Michałem Czachowskim, Marią Pomianowską. Gościnnie wziął udział w nagraniu płyty ‘Indian Impressions’ Amit LChakraborty & Lucyan.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1488231988418483/