Piaseczno wielopokoleniowe

535
baner z wizerunkiem burmistrza i informacja o terminie spotkania
Piaseczno wielopokoleniowe live - 30 marca 2023

Przed nami kolejna debata w ramach pierwszego etapu konsultacji dotyczących prac nad Strategią Rozwoju Gminy Piaseczno do roku 2040. W czwartek 30 marca 2023 r. porozmawiamy o Piasecznie wielopokoleniowym.

Gmina Piaseczno pracuje nad przygotowaniem dokumentu, który nakreśli kierunki rozwoju do 2040 roku. Prace nad Strategią Rozwoju Gminy prowadzi dr hab. Wojciech Dziemianowicz, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. W marcu i kwietniu realizowany jest cykl siedmiu debat strategicznych, podczas których eksperci przedstawiają zagadnienia związane z określonymi obszarami tematycznymi. Spotkania są transmitowane online i mają charakter prekonsultacji. Zachęcamy do ich śledzenia i aktywnego udziału. Jesienią zaplanowane są konsultacje społeczne projektu Strategii, który eksperci przygotują m.in. w oparciu o informacje pozyskane w trakcie debat strategicznych.

Czwarta z debat zaplanowana jest na czwartek 30 marca 2023 r. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5.

Porozmawiamy o:
– procesach demograficznych,
– polityce senioralnej,
– silver economy,
– centrach senioralnych,
– różnorodność pokoleń – różnorodność potrzeb,
– wrażliwości społecznej,
– innowacjach społecznych,
– uczeniu się przez całe życie,
– sukcesji w biznesie.

Spotkanie będzie można śledzić również w internecie: Gmina Piaseczno/Facebook.