SCENA JÓZEFOSŁAW – Koncert zespołu WBH

393
Koncert zespołu WBH - transmisja live na Facebooku Centrum Kultury
Koncert zespołu WBH - transmisja live na Facebooku Centrum Kultury

4 lutego (czwartek) o godz. 21.00 Klub Kultury w Józefosławiu organizuje koncert online zespołu WBH. Na bezpłatną transmisję LIVE zapraszamy na FB Centrum Kultury.

Wszyscy Byliśmy Harcerzami (WBH) – polski zespół rockowy grający alternatywne, rockowe i punkrockowe aranżacje piosenek harcerskich i turystycznych. Powstał w 2012 roku na bazie zespołów No Smoki, Radosław Stolar i McAron, w których grają muzycy Marcin „Jaskuł” Rzońca (wokal), Daniel „Ksywa” Konatowicz (gitara, wokal), Mirek „Ziru” Wójcik (bębny), Robert „Czorny” Stolarek (gitara) i Darek „Puszek” Krasnodębski (bas, wokal). W pierwotnym składzie grał również Andrzej „Niedźwiedź” Niedźwiecki (bas). 10 lipca 2019 roku nagle zmarł Robert Stolarek, w związku z czym od tego tragicznego momentu zespół występował w czteroosobowym składzie – rok później wzbogacając się o nowego drugiego gitarzystę Igora „Izzy” Starczaka.

Zespół powstał zainspirowany harcerską przeszłością swoich członków] i ich rockowymi doświadczeniami blisko dwudziestu lat na scenie. Za cel obok pokazywania rockowej siły postawił sobie popularyzację ruchu harcerskiego wśród młodych ludzi.

Zespół wydał dwie płyty:
• Trzy pióra w roku 2012 Sonic Records (singiel „Płonie ognisko”);
• Cztery żywioły w roku 2017 Agencja Muzyczna Polskiego Radia (singiel „Zielony płomień”).

Patronat nad obiema sprawuje Komendant Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Występują na imprezach harcerskich, samorządowych oraz charytatywnych. Wystąpili na Przystanku Woodstock w 2013 i 2018 roku, kilkukrotnie na warszawskich Juwenaliach. oraz na wielu harcerskich i turystycznych festiwalach piosenki. W 2018 roku wystąpili także na Festiwalu Pieśni Radosnej w Warszawie i aktywnie włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości i 100-lecia ZHP. Rokrocznie wspierają także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W 2017 roku zagościli w popularnym teleturnieju TVP „Familiada” oraz programie TVP ABC „Teleranek”. Hasło „Wszyscy Byliśmy Harcerzami” pojawiło się również w 2020 roku w teleturnieju „Koło Fortuny”.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1448123512199218