Sprzątanie świata – akcja w Piasecznie

657
Sprzątanie świata - akcja w Piasecznie
Sprzątanie świata - akcja w Piasecznie

Grupa Alarm dla Klimatu Piaseczno zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji sprzątania terenów zielonych, którą organizuje w niedzielę 20 września 2020 r. od godz. 10.00 na terenie przy ścieżce spacerowej wzdłuż rzeki Jeziorki, począwszy od polany przy ul. Wrzosowej za Szkołą Podstawową nr 1 przy Al. Kalin, a skończywszy przy Górkach Szymona.

– Akcją chcemy też objąć tereny zielone, zalesione, ulokowane w pobliżu ulic: Wiązowej, al. Kasztanów, Jarzębinowej i Cisowej w Zalesiu Dolnym. Zebrane ze ścieżki, z brzegów rzeki, z obszarów zalesionych odpady zgromadzimy we wskazanych poniżej punktach, z których następnie zabierze je do utylizacji Gmina Piaseczno, partner wydarzenia – informują organizatorzy.
Są to miejsca:
– polana przy ul. Wrzosowej za Szkołą Podstawową nr 1 przy Al. Kalin
– przy końcu alei Kasztanów w pobliżu wiaduktu kolejowego
– przy głównym parkingu Górek Szymona przy al. Brzóz
– przy skrzyżowaniu ulic Cisowej i Jarzębinowej

– Zachęcamy do zabrania ze sobą swoich rękawiczek wielorazowego użytku, np. ogrodowych. Jeśli posiadacie jakieś wolne worki, np. po korze, również mogą się przydać. Będziemy mieć oczywiście przyznaną przez gminę pulę rękawiczek i worków, także jeśli ktoś nie ma własnych, obdarujemy – dodają organizatorzy.

Udział w akcji jest bezpłatny i dobrowolny. Osoby niepełnoletnie proszone są o przyjście z rodzicem lub pełnoletnim opiekunem. W trakcie zbiórki wolontariuszy o godz. 10.00 obowiązuje trzymanie dystansu społecznego oraz zakrywanie nosa i ust. Warto zabrać ze sobą coś do picia, jakąś przekąskę, płaszcz przeciwdeszczowy i … dobry humor 🙂 Prosimy o odpowiedzialne zachowanie – bierzesz udział w akcji na własną odpowiedzialność.

Nasza akcja wpisuje się w ogólnoświatowy event “Sprzątania świata”, którego finał organizowany jest na całym globie w weekend 18-20 września 2020 roku. Polską akcję koordynuje i promuje Fundacja Nasza Ziemia (@naszaziemia). Idea została zapoczątkowana w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. Od tego czasu miliony społeczników i wolontariuszy angażuje się na całym świecie w usuwanie dzikich wysypisk i promocję segregacji odpadów oraz zmniejszenie konsumpcji i poszanowanie środowiska naturalnego. Alarm dla Klimatu Piaseczno pragnie dołożyć swoją cegiełkę do akcji, wierząc, że ta wspólna “lekcja” ochrony środowiska nagłośni potrzebę edukowania w zakresie odpowiedzialnego pozbywania się śmieci, segregacji odpadów i troski o tereny zielone wokół nas, z których korzystamy spacerując, jeżdżąc na rowerze, biegając, a które dają nam o wiele więcej – wytwarzają tlen, gromadzą wodę, są siedliskiem wielu gatunków roślin i zwierząt.
DOŁĄCZ I TY 🙂
POMÓŻ W PROMOCJI AKCJI – UDOSTĘPNIJ NA SWOIM WALLU
ZAPRASZAMY

PARTNER EVENTU: Gmina Piaseczno

WYDARZENIE NA FACEBOOKU