Wystawa prac konkursowych pn.: “Koncepcja budowy Centrum Sportu w Piasecznie”

4623
Wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego dla studentów na zadanie pn.: Koncepcja budowy Centrum Sportu w Piasecznie
foto: Łukasz Wyleziński

We wtorek 28.08.2018 r., mimo pochmurnej i niewdzięcznej pogody, w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczna nie brakowało entuzjazmu. Odbyła się tam wystawa prac konkursowych, które miały przedstawić koncepcję Centrum Sportu w Piasecznie. Pomysłodawcą oraz organizatorem wydarzenia był Wydział Urbanistyki i Architektury.

W sali konferencyjnej zostało wystawionych 16 prac studentów z Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Wśród kilkunastu odwiedzających w tym dniu Urząd, odbyły się żywe dyskusje dotyczące pomysłowości studentów. Uczestnicy konkursu wykazali się starannością oraz kreatywnością. Prace miały różnorodny charakter, były odważne, harmonijne, a także były mieszanką finezji z dynamiką, co stanowiło interesujące rozwiązanie projektowe. Każda z prac wyrażała się oryginalnością, można było wyczuć zalążek osobowości autorów, który zamieścili w swoich koncepcjach.

Zgodnie z regulaminem przy ocenie prac konkursowych, zostały brane pod uwagę poszczególne kryteria: atrakcyjność i funkcjonalność rozwiązania architektoniczno-urbanistycznego, jakość powiązań przestrzennych i komunikacyjnych z „Traktem nad Perełką”, a także koszty ekonomiczne i walory krajobrazowe.

Magdalena Kosiec