Zielony zakątek dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie

512
Ilustracja. Zielony Zakątek dla Uczniów - zadanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Piaseczna
foto Ewelina Wójcik

W ramach budżetu obywatelskiego zrealizowany został tzw. zielony zakątek na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy al. Kalin 30 w Piasecznie.

Zaprojektowanie i zrealizowanie małej architektury na wskazanym obszarze pochłonęło prawie 60 tys. zł brutto. Prace polegały na wybudowaniu trzech trejaży na pnącza na dziedzińcu wewnętrznym szkoły oraz postawieniu 10 donic z ziołami i bylinami. W celu wzbogacenia szaty roślinnej dziedzińca, a także zazielenienia pergoli nasadzono pnącza silnie rosnące, o ozdobnych kwiatach, z gatunku Milin amerykański „Ursynów”.

Zrealizowano także różnorodne kompozycje roślin w donicach. Pojawiły się tam między innymi trawy ozdobne, byliny oraz zioła takie jak rozplenica japońska „Hameln”, poziomka, szałwia omszona „Blue Queen”, jeżówka purpurowa „Delicious Candy”, kocimiętka Fassena „Walker’s Low” czy mięta cytrynowa.

Realizacja zadania miała na celu możliwość prowadzania lekcji na zewnątrz oraz poznawania roślinności przez uczniów. Powstało rekreacyjne miejsce relaksu, z którego mogą korzystać osoby podczas przerw oraz po zajęciach, siedząc czy spacerując w cieniu trejaży obrośniętych zielenią.

Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Budżet Obywatelski Piaseczno logo