Komiks Zimny Dół Gorące Serca

6324
Zimny Dół Gorące Serca - promocja komiksu na skwerze Kisiela w Piasecznie

31 sierpnia 2019 roku na skwerze Kisiela odbyła się promocja najnowszego komiksu Sebastiana Sęka i Dawida Żabińskiego pt.: “Zimny Dół Gorące Serca”, który opowiada o walkach kompanii leśnej NSZ im. por. “Szarego” w lasach chojnowski w trakcie II wojny światowej. W tym roku obchodzimy 75. rocznicę tych walk.

Rozmowę z autorem przeprowadziła Pani Małgorzata Szturomska, publicystka, propagatorka lokalnej historii, Zasłużona dla Gminy Piaseczno. Dla pierwszych 150 osób, spotkanie autorskie w plenerze było okazją do otrzymania bezpłatnego egzemplarza najnowszego wydawnictwa Biura Promocji i Kultury Gminy Piaseczno. Komiks jest dostępny do wypożyczenia w bibliotekach publicznych oraz szkolnych na terenie gminy Piaseczno.

Zdjęcia ze spotkania autorskiego i promocji komiksu, można obejrzeć w aktualności: premiera komiksu Zimny Dół Gorące Serca.

Sebastian Sęk – mieszka w gminie Piaseczno od niemal 30 lat. Pasjonuje się jej historią i stara się ją zgłębiać. Na co dzień jest mężem, ojcem, nauczycielem języka angielskiego i żołnierzem 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Promuje naszą historię za pomocą pop-kultury: powieści (“Gra o honor”) i komiksów (“Jeden do jednego” oraz “Zimny Dół – gorące serca”). W kolejce czeka jeszcze szereg tematów, więc te komiksy to na pewno nie koniec.

Dawid Żabiński – urodzony w 1990 r. w turystycznej wsi na Pomorzu. Harcerz za dzieciaka. Na co dzień zajmuje się składem i projektowaniem graficznym. Hobbistycznie ilustrator. Ideowo wolnościowiec i zwolennik wolnego rynku.

Osoby zainteresowane komiksem “Zimny Dół” informujemy, że pojawiło się jego drugie wydanie dostępne w sprzedaży u wydawcy na stronie: www.sebling.pl