Zmiana organizacji ruchu na ul. Geodetów. na zdjęciu prace drogowe przy budowie kanalizacji na ul. Geodetów w Józefosławiu.

Kontynuujemy budowę ul. Geodetów. Niebawem zamknięty zostanie odcinek kolejny odcinek, od ulicy Ogrodowej do ul. Rubinowej. Zmieni się trasa i rozkład jazdy linii L39.

Na pierwszym odcinku dobiegają końca prace związane z ułożeniem kanalizacji deszczowej. To najbardziej uciążliwy etap budowy, gdyż wymaga wykonania głębokich wykopów. Teraz drogowcy przystąpią do wykonania podbudowy i ułożenia krawężników i zjazdów. Potrwa to ok. 6 tygodni i zakończy się utwardzeniem drogi pierwszą warstwą asfaltu. Prace na chodnikach i poboczach wciąż będą prowadzone a ich ukończenie zależy od wykonania przebudowy sieci energetycznej przez PGE Dystrybucja.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Geodetów. na zdjęciu prace drogowe przy budowie kanalizacji na ul. Geodetów w Józefosławiu.Budowa kanalizacji na kolejnym odcinku

W przyszłym tygodniu rozpocznie się układanie kanalizacji deszczowej na kolejnym odcinku – od 15 listopada zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na odcinku od ul. Ogrodowej do wjazdu do firmy Budokrusz.

– W pierwszym okresie zamknięty dla ruchu będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Ogrodową do ul. Rubinowej (bez skrzyżowania) – informuje wiceburmistrz Robert Widz. – Zadanie dzielone jest na krótkie odcinki tak, by zapewnić możliwość dojazdu do posesji i minimalizować związane z inwestycją uciążliwości.

Zmiana organizacji ruchu na ul. GeodetówW początkowym etapie prac na każdym odcinku dojazd do posesji jest utrudniony ze względu na konieczność wykonania głębokich wykopów w celu wykonania kanalizacji deszczowej. Następnie droga jest utwardzona do stanu, który umożliwia przejazd.

– Trzeba jednak pamiętać, że po utwardzeniu drogi pierwszą warstwą asfaltu to wciąż jest teren budowy, na którym trwają dalsze prace, zwłaszcza na pasie przeznaczonym na ciąg pieszo-rowerowy, dlatego apelujemy o zachowanie maksymalnej ostrożności i cierpliwości – zaznacza wiceburmistrz.

Na postęp pracy wpływ będzie mieć oczywiście pogoda, więc zakładany harmonogram może ulec zmianie.

Zmiana trasy i rozkładu jazdy linii L39

W związku z zamknięciem dla ruchu skrzyżowania ulic Ogrodowej i Geodetów, autobusy linii L39 pojadą ul. Wilanowską, ul. Energetyczną i dalej ul. Puławską. Utrudnienia w ruchu związane z przebudową ulicy Puławskiej na odcinku od ul. Energetycznej do ul. Syrenki i związane z nimi korki sprawiają, że czas przejazdu autobusów linii L39 znacząco wzrasta. W efekcie, jak informuje ZTM, zmieni się częstotliwość kursowania autobusów. Szczegóły zmian w rozkładzie jazdy przekażemy po otrzymaniu modyfikacji rozkładu jazdy przez ZTM.

KOMUNIKAT ZTM WARSZAWA: www.wtp.waw.pl

W związku z kolejnym etapem przebudowy ulicy Geodetów w miejscowości Józefosław, od dnia 15.11.2021 r. do odwołania wprowadzone zostają następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:

L39
skierowanie na trasę zmienioną w obu kierunkach:
PKP JEZIORKI – Karczunkowska – Puławska – PIASECZNO: Puławska – Energetyczna – Wilanowska – Kameralna – … – SZPITAL

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

  • MYSIADŁO 03
  • RUBINOWA 01 i 02
  • ALEJA BZÓW 01 i 02
  • DZIKIEJ RÓŻY 01 i 02
  • OGRODOWA 01 i 02
  • CYRANECZKI 02

Od dnia 15.11.2021 r. linia L39 będzie kursowała na podstawie specjalnego rozkładu jazdy.

Powiązane tematycznie: