Delegacja z Chin

1482
Delegacja z Chin
Delegacja z Chin

Przedstawiciele partnerskiej, chińskiej gminy Huanggang złożyli krótką wizytę w Piasecznie.

Podczas swojego pobytu w Europie, przedstawiciele administracji z chińskiego miasta Huanggang, odwiedzili urząd miasta w Piasecznie. W trakcie krótkiego spotkania, burmistrz Zdzisław Lis oraz I zastępca burmistrza Daniel Putkiewicz, przedstawili gościom charakterystykę naszej gminy oraz zasady funkcjonowania samorządu. – Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyliśmy w Polsce, a Piaseczno wygląda na doskonałe miejsce do życia, oferując swoim mieszkańcom łatwy dostęp do wielu usług oraz liczne propozycje na spędzanie wolnego czasu – podkreślał wiceburmistrz Huanggang Gao Yingtao. – Współpraca i przyjaźń z waszym miastem, jest dla nas wielkim zaszczytem i chcemy ją dalej pielęgnować – wyznał szef chińskiej delegacji.

Piaseczno współpracuje z Huanggang od 2010 roku. W tym czasie doszło do kilku wymian kulturalnych, Piaseczno gościło m.in. Chińską Operę, szkołę kung-fu oraz studentów wydziałów muzycznych tamtejszego uniwersytetu, z kolei na wielkim festiwalu kulturalnym w Huanggang wystąpili w 2012 roku muzycy współpracujący przy piaseczyńskim centrum kultury. W 2015 roku planowana jest wizyta drużyny pływackiej z Chin, która weźmie udział w międzynarodowych zawodach celebrujących 15 lecie istnienia piaseczyńskiej sekcji pływackiej.

Huanggang, to przemysłowe miasto w chińskiej prowincji Hubei. Ma ponad 2000 letnią historię. Obecnie zamieszkuje je 7,3 mln mieszkańców. Leży nad rzeką Jangcy, 70 km na wschód od Wuhan – stolicy prowincji.

Wizyta odbyła się 8 kwietnia 2014 r.