Silny partner gospodarczy

1325
Silny partner gospodarczy
Silny partner gospodarczy

Historia i kultura sięgająca 2 tysięcy lat, wysoki poziom oświaty i nauczania, a przede wszystkim wysokorozwinięta produkcja przemysłowa to główne atuty, leżącego w dolinie rzeki Jangcy, 7,5 milionowego partnerskiego miasta Huanggang.

Władze chińskiego miasta zaprosiły w ostatnim tygodniu marca delegację z Piaseczna, aby nowi przedstawiciele samorządu poznać mogli ich dokonania oraz rozważyć możliwości i płaszczyzny dalszej współpracy. Wizycie nadana została wysoka ranga dyplomatyczna, a program pobytu obejmował zwiedzanie największych zakładów produkcyjnych, zaplecza oświatowego oraz ważnych miejsc historycznych.
Członkowie sześcioosobowej delegacji z Piaseczna, w składzie której ,oprócz burmistrza i kierownika biura promocji znalazło się czterech przedstawicieli rady miejskiej, partycypowali w kosztach podróży, pobyt na miejscu sfinansowała zaś strona chińska. Delegacja zobaczyła m.in. największe w Chinach zakłady przemysłu mleczarskiego, zakłady tekstylne, produkcję części samochodowych i maszyn, centrum recyklingu a nawet plantację herbaty. Możliwości produkcji oraz inwestowania w tym przemysłowym regionie są praktycznie nieograniczone. Chińscy włodarze gwarantują, że każdy potencjalny partner lub kontrahent z Piaseczna może liczyć na specjalne względy i ułatwienia jeśli chciałby nawiązać kontakt biznesowy w ich mieście.
Strona chińska zainteresowana jest również wymianą edukacyjną, a pochwalić może się uczniami, którzy zdobywają najwyższe laury w ogólnoświatowych olimpiadach wiedzy, zwłaszcza z przedmiotów ścisłych. Przedstawiciele Piaseczna mieli okazję odwiedzić dwie szkoły, w tym jedną prywatną, których rozmach i organizacja robi duże wrażenie.
Huanggang to miasto a bogatej historii sięgającej epoki sprzed naszej ery. Jest miejscem narodzin i twórczości wielu historycznych postaci, w mieście znajduje się m.in. muzeum jednego z najsłynniejszych poetów i kaligrafów Li Baia, a w pobliskiej okolicy funkcjonuje klasztor buddyjski, którego historia liczy ponad 1500 lat.
Nasi partnerzy poszczycić mogą się również jednym z najsłynniejszych teatrów w Chinach – Operą Huangmei. Jej młodzi adepci już niedługo, bo podczas majowego Pikniku Rodzinnego zaprezentują swój bogaty i kolorowy program w Piasecznie. W czerwcu z kolei przyjedzie do Piaseczna kilkuosobowa delegacja przedstawicieli oświaty z Huanggang. Chińscy dyrektorzy szkół i przedszkoli poznać będą chcieli metody wychowania i warunki szkolenia w naszych palcówkach oświatowych.

Przedsiębiorców zainteresowanych kontaktami handlowymi oraz możliwościami współpracy z Chińskim miastem prosimy o kontakt mailowy: info@piaseczno.eu

Silny partner gospodarczy
Silny partner gospodarczy