Dlaczego modernizacja skrzyżowania na DW722 w Zalesiu Dolnym nie była realizowana w wakacje?

1463

Dlaczego modernizacja skrzyżowania na drodze wojewódzkiej nr 722 nie była realizowana w wakacje? Burmistrz w filmie udzielił odpowiedzi, na pojawiające się pytania dotyczące modernizacji DW722 (aleja Polskiego Państwa Podziemnego) z aleją Kasztanów i aleją 3 Maja w Zalesiu Dolnym.

Z pewnością wszystkich cieszy wiadomość, że wkrótce ważne skrzyżowanie w Zalesiu Dolnym zostanie zmodernizowane, dzięki czemu upłynni się ruch w tym miejscu jak i znacząco poprawi bezpieczeństwo.

To co nas oczywiście irytuje, to utrudnienia związane z remontem. Trzeba zdawać sobie sprawę z wielu czynników, procedur, ustaleń, uzgodnień jakie towarzyszą tak poważnemu przedsięwzięciu, przez co trudno jest “wycelować” we właściwy moment z samą realizacją. Do tego dochodzi skomplikowana w naszym systemie prawnym procedura przetargowa.

Dobrze się natomiast składa, że doszliśmy do porozumienia z województwem w kwestii tej inwestycji, mamy na nią pieniądze i nie chcemy zmarnować czasu, nie wiedząc co przyniesie przyszłość… wiele bowiem mówi się chociażby o pomyśle podziału Mazowsza, a to z pewnością poważnie odwlekłoby w czasie ten ważny remont.

Dlatego nie marnujemy czasu tylko realizujemy kolejne zadania! Wkrótce rozpoczniemy wspólnie z województwem chociażby przebudowę ul. Księcia Janusza Starego, projektujemy razem chodnik w Bogatkach, czy przygotowujemy plany modernizacji kolejnego odcinka drogi 722 od Zalesia Dolnego do ronda w Gołkowie.

Informacje powiązane tematycznie:
wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na DW722 w Zalesiu Dolnym
rozbudowa skrzyżowania w Zalesiu Dolnym
przebudowa ulicy Księcia Janusza I Starego