Historia najnowsza

15320

W ostatnich latach gmina Piaseczno rozwija się bardzo dynamicznie. Przedsiębiorcy świetnie wykorzystują położenie Piaseczna w sąsiedztwie aglomeracji warszawskiej, a to powoduje wzrost zamożności gminy.
.
Bliskość Warszawy oraz dostępność wolnych terenów budowlanych przyciąga nowych mieszkańców. Młodzi i energiczni ludzie, którzy sprowadzają się do aglomeracji warszawskiej często właśnie w Piasecznie kupują mieszkania w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Z kolei pod miastem, w południowej części gminy wille i rezydencje budują ci, którzy mają już dosyć zgiełku wielkiego miasta.
Z myślą o mieszkańcach opracowany został plan rewitalizacji centrum miasta. Powstają nowe budynki użyteczności publicznej, remontowane są kolejne ulice, skwery i rynek miejski.
Ze śladami historii, pamiątkami i archiwaliami dotyczącymi losów Piaseczna i ludzi z nim związanych mieszkańcy naszego miasta oraz wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się sięgając po wydane przez Urząd Miasta i Gminy publikacje historyczne i odwiedzając Muzeum Regionalne.
Mieszkańców mających szczególne zasługi dla miasta Rada Miejska wyróżnia zaszczytnym tytułem Honorowego Obywatela oraz pamiątkowym medalem.
Tradycją stały się już organizowane corocznie: Jarmark Piaseczyński, Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe czy Kiermasz Wielkanocny.