Hodowla Strusi

15382
Hodowla Strusi
Hodowla Strusi

Zapraszamy do odwiedzenia hodowli strusi. Wycieczka składa się z około 30 minutowej prelekcji na temat zachowania się i hodowli strusi w Polsce, połączonej ze zwiedzaniem ich stajni. W zależności od pogody i pory roku można również oglądać pisklęta strusi.

Ponadto można zobaczyć strusią skorupkę – poznać jej grubość (wydmuszkę lub jajo), pióra i skórę. Czas takiej wycieczki waha się od 45 minut nawet do 2 godzin. Na farmie jest kilka innych ciekawych zwierząt takich jak: kucyk, białe daniele, dziki, pawie, perliczki i bażanty. Jest też para strusi australijskich – Emu.

W czasie pobytu gości jest możliwość korzystania z piłek i nieutwardzonego boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę. Na pamiątkę odwiedzin można zakupić kawałki skorup i drobne wyroby z nich, przypinane znaczki i pocztówki ze zdjęciami z Hodowli, różnej wielkości pióra oraz zamówić strusie jaja, wydmuszki i mięso. Dodatkową atrakcją jest możliwość zamówienia jajecznicy ze strusiego jaja, która zostanie przygotowana z pomocą odwiedzającej nas grupy lub w przypadku braku jaj proponujemy kiełbaski z grilla, co umożliwia połączenie odwiedzin strusi z piknikiem, wówczas czas całej wycieczki wydłuża się nawet do trzech godzin – w tym celu wybudowano dużą wiatą ogrodową z miejscami siedzącymi dla wszystkich gości.

Mirosław Stygar – hodowla strusi
mini ZOO Gołków
ul Jaremy 17
tel. 756 21 69, 0 609-026-067
www.strusie.prv.pl
strusie@strusie.prv.pl