Komiks Jeden do jednego

6986
Spotkanie z twórcami komiksu Jeden do jednego

6 marca 2019 roku odbyło się spotkanie z twórcami komiksu pt.: “Jeden do jednego”, który opowiada o podziemnych rozgrywkach piłkarskich w latach niemieckiej okupacji na terenie Piaseczna.

Sebastian Sęk i Maciej Zadrąg opowiedział o swoim pomyśle i etapach pracy nad komiksem. Przedstawił także archiwalne zdjęcia, którymi wzorowali się przy przygotowaniu wydawnictwa. Spotkanie było jedyną okazją do otrzymania bezpłatnego egzemplarza bardzo ładnie wydanego komiksu. Zdjęcia ze spotkania znajdują się w informacji: spotkanie z twórcami komiksu Jeden do jednego.

– Jesteśmy bardzo ciekawi jak przyjęte zostanie to wydawnictwo. Zdecydowaliśmy się na współpracę przy jego wydaniu głównie z myślą o młodzieży, ale myślę, że także starsi mieszkańcy będą zainteresowani taką formą przekazu historii związanej z naszym miastem – mówi Łukasz Wyleziński, dyrektor Biura Promocji i Informacji Gminy.

Komiks został wydany w ilości 500 egzemplarzy. Duża część woluminów zasili biblioteki oraz szkoły z terenu gminy Piaseczno, a około 100 sztuk przeznaczonych będzie do rozdania podczas spotkania autorskiego, na które serdecznie zapraszamy.

Pojawiło się komercyjne wydanie komiksu, firmowane bezpośrednio przez jego autora, które dostępne jest na stronie: www.sebling.pl

Sebastian Sęk – autor komiksu, jest mieszkańcem Piaseczna, pasjonatem historii, nauczycielem języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym. W szkole tej zorganizował Izbę Pamięci z historycznymi pamiątkami z naszej okolicy i jest jej kustoszem. Dwa lata temu wydał własnym nakładem powieść o Piasecznie okresu okupacji niemieckiej, pt. „Gra o honor”. – W tym celu stworzyłem wydawnictwo SEBLING, które również realizuje projekt komiksu „Jeden do jednego”. Moja działalność wydawnicza ma na celu promować historię naszego wspaniałego miasta – mówi Sebastian Sęk. – Było dla mnie istotne, żeby ten projekt tworzyli ludzie stąd, czujący związek z naszą okolicą, dlatego do współpracy przy rysunkach zaprosiłem Macieja.

Maciej Zadrąg – autor rysunków, jest mieszkańcem piaseczyńskiej ziemi od najmłodszych lat. Również jest pracownikiem szkoły w Zalesiu Górnym, gdzie zaszczepia w młodzieży miłość do sztuki. Uczy też plastyki w Centrum Kultury w Piasecznie. Maciek wydał z pomocą gminy Piaseczno album linorytów pt. „Ulicami Zalesia”.

Wydawcą komiksu jest Gmina Piaseczno.