Miasto dla pieszych i rowerzystów

1228

Gmina Piaseczno poprawia jakość infrastruktury pieszej i rowerowej. Powstają nowe ciągi pieszo-rowerowe i ścieżki dla rowerów, uzupełniane jest oznakowanie poziome i pionowe, jednak wciąż wielu kierowców traktuje przestrzeń publiczną jakby to samochód był pojazdem uprzywilejowanym. Tak nie jest.

Miasto powinno być przede wszystkim przyjazne dla osób poruszających się pieszo, na rowerze, a także osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. To kierowcy powinni być szczególnie wyczuleni i stosować się do reguł: zwalniać i zatrzymywać się przy przejściach dla pieszych, prawidłowo parkować i wykazywać się tolerancją dla tych, których nie chroni “metalowa skorupa”.

W Piasecznie, niestety mamy do czynienia z nagminnym łamaniem przepisów przez kierowców, którzy blokują chodniki, ścieżki rowerowe czy inne fragmenty przestrzeni publicznej nie przeznaczone do parkowania. Pamiętajcie Państwo, że każdy z Was, jak już wysiądzie z pojazdu także jest pieszym.

Zwracajmy uwagę na przepisy drogowe, bądźmy dla siebie bardziej uprzejmi i tolerancyjni, a wszystkim nam będzie mieszkało się przyjemniej. Unikniemy też niemiłych sytuacji, do których z pewnością należy płacenie mandatów.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją powiązaną tematycznie: znakowanie dróg rowerowych oraz ciągów pieszo-rowerowych.