Jan Bocheński v-ce Mistrz Świata juniorów młodszych w formule Full contact w kat. wag. -67kg
Jan Bocheński v-ce Mistrz Świata juniorów młodszych w formule Full contact w kat. wag. -67kg, foto archiwum klubu X Fight Piaseczno

8 października 2022 roku zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów, Kadetów i Dzieci w Kickboxingu. Do włoskiego Jesolo di Lido przyjechało blisko 2 tysiące zawodników z 63 krajów z całego Świata. Wśród tej grupy zawodników znalazło się 11 reprezentantów X Fight Piaseczno.  Ciężka praca na treningach i zgrupowaniach dała efekty. Piątka naszych kickboxerów wróciła z mistrzostw z medalami. 

Wśród Dzieci najlepiej spisała się Zuzanna Węgrzyn, która w kategorii do 27 kg. zdobyła tytuł v-ce Mistrzyni Świata. Zuza w drodze do finału wszystkie swoje przeciwniczki pokonała przed czasem. W ostatecznym starciu uległa lepiej dysponowanej reprezentantce Chorwacji.  W tej samej kategorii wiekowej o wagę wyżej Karolina Chuda stanęła na trzecim stopniu podium. Dla Karoliny był to pierwszy międzynarodowy start i zabrakło trochę doświadczenia aby awansować do finału.

Pozostałe medale zdobyli nasi Juniorzy. Wspaniale zaprezentował się Jan Bocheński, który w drodze do finału pokonał  Węgra i Turka. Janek w wyrównanej walce finałowej minimalnie przegrał z reprezentantem Łotwy i tym samym został v-ce Mistrzem Świata w formule full-contact w kat. -67 kg. Start Janka w MŚ stał do samego końca pod znakiem zapytania, gdyż nie wiodło mu się na krajowych ringach w tym roku. Trener kadry zaufał swojej intuicji i dał szansę naszemu zawodnikowi powołując go do składu Kadry Narodowej na ten wyjazd. Jak widać to była słuszna decyzja. Kolejnym medalistą jest Piotr Sieliwoniuk. W formule Kick Light w kat. -84 kg, Piotrek w walce o brązowy medal pokonał zawodnika z Indii. Mimo dobrej postawy w półfinale nie udało mu się pokonać późniejszego Mistrza Świata Rumuna Ivasco Remusa Riccardo. Trzeci brązowy medal dla naszego klubu wywalczył  Sebastian Jędraś, który w formule  Low Kick w kat. -81 kg w półfinale musiał uznać przewagę zawodnika z Chorwacji.

Na pochwałę zasługują również Kacper Zięba, Adam Bachman i Stasiek Przybylski. W swoich kategoriach wiekowych i wagowych dotarli oni do ¼ finałów i zajęli 5 miejsce ocierając się o miejsca na podium.

Szczęścia zabrakło Darii Niciporuk, Markowi Helakowi i Bartoszowy Dobrowolskiemu, którzy minimalnie przegrali swoje pojedynki eliminacyjne i odpadli z turnieju.

Wszyscy nasi zawodnicy zasługują na słowa uznania bo swoją postawą na turnieju pokazali doskonałe przygotowanie techniczne i fizyczne a przede wszystkim prawdziwą wolę walki w każdym pojedynku.