Układ drogowy przy szkole w Złotokłosie
foto Joanna Ferlian

Większość prac przy przebudowie dróg w sąsiedztwie szkoły w Złotokłosie została już zrealizowana. W związku z decyzją o przebudowaniu dodatkowo skrzyżowania ulic Grójeckiej i Grottgera, jeszcze przez kilka tygodni dojazd i dojście do szkoły będą możliwe tak jak dotychczas – od strony ulicy Runowskiej.

Prace przy zakładanym etapie przebudowy układu drogowego po południowej stronie szkoły zostały już w większości zrealizowane. Ulica Grójecka na odcinku od Grottgera do ul. Traugutta stała się drogą jednokierunkową, podobnie jak odcinek ulicy Traugutta do skrzyżowania z ul. St. Kostki. Przy obu ulicach powstały ciągi pieszo-rowerowe, zostały wyznaczone miejsca postojowe, w tym strefa Kiss&Ride.

Układ drogowy przy szkole w Złotokłosie
foto Joanna Ferlian

Przy ul. Grójeckiej powstała też zatoka autobusowa, a skrzyżowanie ulic Traugutta i St. Kostki zostało wyniesione i zaopatrzone w przejścia dla pieszych. Aby ułatwić kierowcom dojazd do szkoły, zdecydowano o rozszerzeniu obecnego etapu realizacji o przebudowę skrzyżowania ulic Grottgera i Grójeckiej. Zadanie to wymaga jednak przebudowy instalacji podziemnych, co wiąże się z tym, że termin dopuszczenia ruchu nowym układem drogowym został przesunięty o kilka tygodni. Oznacza to, że na początku roku szkolnego uczniowie będą docierać do szkoły jeszcze od strony ul. Runowskiej.

Przepraszamy, za powstałe w związku z tym uciążliwości, ale mamy nadzieję, że nowy, znacznie bezpieczniejszy i bardziej komfortowy układ dróg wynagrodzi mieszkańców trudności związane z poruszaniem się w okolicach szkoły w okresie realizacji inwestycji.

 

Powiązane tematycznie: