Otwarcie Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie
foto Marcin Borkowski

21 lipca 2021 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego publicznego punktu na mapie Piaseczna. Na rynku, przy ul. Warszawskiej 1 uruchomione zostało Centrum Przedsiębiorczości, czyli miejsce promujące małe i średnie firmy, prowadzące szkolenia dla początkujących przedsiębiorców oraz integrujące środowisko lokalnych przedsiębiorców.

– Chcemy, aby ten punkt był miejscem inspiracji, tworzenia relacji biznesowych, rozwoju przedsiębiorczych postaw i zwiększenia kompetencji biznesowych mieszkańców naszej gminy. Mam nadzieję, że to przedsięwzięcie pomoże wielu osobom, które będą chciały utworzyć nowe firmy i miejsca pracy w naszym regionie – powiedział na otwarciu burmistrz Daniel Putkiewicz.

Pod egidą Burmistrza Piaseczna, ruszają trzy programy: Inkubator Start-Up (dobry biznes), Przedsiębiorcza Mama (praca i dziecko) oraz Inspiratornia (miejsce rozwoju biznesu).
– Celem jest wsparcie mieszkańców Piaseczna w otwarciu biznesów i odnoszenie sukcesów we własnych firmach. Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do korzystania z nowego miejsca i przygotowanych programów – dodał wiceburmistrz Robert Widz.

Burmistrz Daniel Putkiewicz oraz II Zastępca Burmistrza Robert Widz podziękowali wszystkim osobom, które współpracowały przy otwarciu punktu m.in.: pracownikom poszczególnych wydziałów urzędu, którzy zaangażowali się w proces tworzenia obiektu.

Uroczystość uświetnili zgromadzeni goście, wśród nich Wicestarosta Piaseczyński Zdzisław Lis, Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego Ewa Lubianiec, I Zastępca Burmistrza Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak, przedstawiciele Rady Miejskiej, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie Danuta Świetlik, a także pracownicy urzędu oraz mentorzy i koordynatorzy, którzy będą prowadzić nowopowstałe miejsce w centrum Piaseczna.

Spotkanie inauguracyjne poprowadziła Honorata Kalicińska, która jako osoba odpowiedzialna za Rozwój i Politykę Gospodarczą oraz koordynację Centrum Przedsiębiorczości z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno doprowadziła do otwarcia nowej placówki finansowanej przez Gminę.

Centrum Przedsiębiorczości, to pierwszy Inkubator StartUp, który łączy idee społeczne z działaniem biznesowym. Budujemy kompetencje przyszłości, wspieramy rozwój przedsiębiorczości, angażujemy społecznie i przeciwdziałamy wykluczeniu zawodowemu. Projekt prowadzony jest przez przedsiębiorców, doświadczonych mentorów i finansowany przez władze gminy Piaseczno w ramach konkursu Piaseczno Centrum Przedsiębiorczości 2.0. Program realizowany jest przez Fundację MAY przy współpracy z C’office Coworking, Concilium Business Solutions i zespołem Mentorskim.

Ponadto każdy posiadacz Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca ma prawo do 10 darmowych wejść, aby skorzystać z tego miejsca według własnych potrzeb, w ramach zakresu działania punktu Centrum Przedsiębiorczości.

Więcej informacji można przeczytać na stronie: www.inkubator-startup-piaseczno.pl

Więcej zdjęć wnętrza obejrzeć można na stronie: przedsiebiorcze.piaseczno.eu