Piasecznianko, uśmiechnij się!

2350
Piasecznianko, uśmiechnij się! Kolaż zdjęć kobiet, które są w Piaseczyńskiej Radzie Kobiet

Nadchodzący Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby poznać oczekiwania i priorytety Piasecznianek. To też okazja do refleksji i propozycja aby kobiety częściej się uśmiechały.

Przy okazji kobiecego święta powołana przez burmistrza Piaseczyńska Rada Kobiet przygotowała specjalną ankietę, chcąc poznać zdanie mieszkanek, jakimi tematami powinna zajmować się Rada PRK i na rzecz realizacji jakich pomysłów oraz projektów działać i lobbować.

Ankieta dostępna jest w wersji online do 14 marca 2021 roku. Będzie też możliwość wypełnienia jej w wersji papierowej podczas akcji “Podaruj dzisiaj Kobietom uśmiech!”. Przedstawicielki Rady Kobiet będą rozmawiać z kobietami o ich potrzebach i oczekiwaniach w niedzielę w godzinach 10.00–14.00 w parku miejskim oraz w poniedziałek 8 marca w godz. 16.00–20.00 na piaseczyńskim rynku.

Wypełnij ankietę ⇒ ankiety.piaseczno.eu

Kobiety pełnią w dzisiejszych czasach wiele ról społecznych i zawodowych. Są nie tylko wspaniałymi matkami, żonami, przyjaciółkami ale udowadniają, że potrafią wcielić się w każdą rolę, także te, które dawniej były domeną mężczyzn. Kobiety latają dziś w kosmos, strzegą prawa i porządku, prowadzą skomplikowane badania naukowe, walczą na ringu, stoją na czele państw i wielkich korporacji. Przed wszystkim jednak potrafią skutecznie i wytrwale upominać się o swoje prawa.

O tym, jak bardzo kobiety wpłynęły na historię i losy Piaseczna, będzie można przeczytać, w nowym wydawnictwie Gminy Piaseczno „Piaseczno Kobietami Słynące” autorstwa pani Doroty Zając.

Wszystkie księżniczki pochodzą z Piaseczna” – tak głosi slogan, który spotkać można w przestrzeni miejskiej – wystarczy się trochę rozejrzeć. To prawda, każda z Was, drogie Panie, ma coś z księżniczki, a hasło Piasecznianko uśmiechnij się! chcemy, aby stało się faktem i udziałem wszystkich Kobiet w naszej gminie. Zachęcamy wszystkich, aby w Dzień Kobiet uśmiechać się do siebie wzajemnie, a potem, żeby weszło nam to już w nawyk.

Życzymy wszystkim Kobietom, a szczególnie, Piaseczniankom, miłego, kobiecego weekendu i Uśmiechniętego Dnia Kobiet!

Burmistrz Daniel Putkiewicz
I Zastępca Hanna Kułakowska-Michalak
II Zastępca Robert Widz