Ilustracja. Piaseczyńskie obchody Miesiąca Pamięci Narodowej kwiecień 2021. Burmistrz Daniel Putkiewicz z wiceburmistrz Hanną Kułakowską-Michalak składają kwiaty przy pomniku pamięci.
foto Marcin Borkowski

Kwiecień to szczególny miesiąc dla Polaków, który jest określany Miesiącem Pamięci Narodowej i stanowi okazję do refleksji na temat ważnych wydarzeń w historii naszego narodu, a także do oddania hołdu bohaterom i ofiarom, którzy walczyli i ginęli za wolność oraz niepodległość Polski. Miesiąc ten obejmuje pamięcią także zbrodnię katyńską.

20 kwietnia 2021 roku pod Pomnikiem Katyńskim na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie, odbyła się uroczystość obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej. Kwiaty w imieniu mieszkańców – oddając hołd bohaterom, którzy zginęli za wolną i niepodległą Polskę złożyli: Ewa Lubianiec – Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego, Daniel Putkiewicz – Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz Hanna Kułakowska-Michalak – I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, uroczystość odbyła się bez udziału gości, kombatantów, przedstawicieli lokalnych organizacji oraz pocztów sztandarowych. Wydarzenie uświetnił występ przedstawicieli Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej.