Pływacy z Chin w Piasecznie

4241
Pływacy z Chin w Piasecznie

Udział sportowców z partnerskiej gminy Huanggang był ozdobą Międzynarodowych Grand Prix Piaseczna w pływaniu.

Zawody pływackie o puchar prezesa PKOL i puchar burmistrza zorganizowane zostały 2 maja 2015 r. z okazji 15. rocznicy otwarcia basenu oraz istnienia sekcji pływackiej w Piasecznie. Wzięło w nich udział kilkanaście drużyny z województwa mazowieckiego. Azjatów reprezentowała 10-osobowa grupa chłopców i dziewcząt w wieku od 10 do 18 lat wraz z trenerem oraz dyrektorem ds. sportu Yang Xijie i wicedyrektorem ds. współpracy zagranicznej Zhu Xuejun.

– Zaskoczył nas poziom turnieju i wyniki jakie osiąga polska młodzież. Cieszy mnie jednak postawa moich zawodników i mimo, że w rywalizacji drużynowej znacząco odstawaliśmy od Piaseczna, to na kilku dystansach udało nam się zdobyć medale – komplementował organizację zawodów trener Yu Songbo.

Wizyta gości z Chin trwała tylko trzy dni dlatego program przygotowany dla nich przez Biuro Promocji i Informacji Gminy wraz z rodzicami i trenerami z MKS Piaseczno był bardzo napięty. W piątek 1 maja grupa uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, gdzie przewodnik w języku chińskim przybliżał im historię Polski i stolicy. Wieczorem zaś chińscy pływacy integrowali się z naszą młodzieżą przy grillu i ognisku na Zimnych Dołach. Sobota cała podporządkowana była zawodom pływackim, zaś niedziela upłynęła chińskiej grupie na zwiedzaniu okolic Piaseczna

To pierwsza wymiana sportowa pomiędzy Huanggang a Piasecznem. Wcześniej realizowanych było kilka projektów kulturalnych pomiędzy miastami, które w tym roku obchodzą 5. rocznicę nawiązania partnerskich relacji.

Pełne wyniki z Grand Prix Piaseczna w pływaniu:
http://megatiming.pl/zawody/grand-prix-piaseczna-w-plywaniu-1