Ponad 2,8 mln na gminne inwestycje

2362
Ilustracja. Ponad 2,8 mln na gminne inwestycje. Na zdjęciu wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz oraz wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz. Foto archiwum Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie
Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz oraz wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz, foto archiwum Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie

15 grudnia 2021 roku Gmina Piaseczno podpisała z Wojewodą Mazowieckim trzy umowy o dofinansowanie zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dofinansowanie w kwocie 2 122 248,59 zł na zadanie „Budowa drogi gminnej ulicy Jutrzenki na odcinku od ulicy Wenus do ulicy Geodetów w Józefosławiu na terenie Gminy Piaseczno”. Inwestycja jest w trakcie realizacji, dotyczy wybudowania drogi gminnej o długości 457,74 mb. Wzdłuż ulicy Jutrzenki wykonany będzie ciąg pieszo – rowerowy, po przeciwnej stronie chodnik dla pieszych. Na skrzyżowaniu z ul. XXI Wieku powstanie mini rondo czterowylotowe. Inwestycja to ważne połączenie w układzie drogowym środkowej części Józefosławia, łączy ulicę Wenus i XXI Wieku z ul. Geodetów, będącą jedną z głównych ulic w miejscowości. Całkowita wartość zadania: 5 710 890,00 zł.

Dofinansowania w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na zadania:

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 3 przejściach dla pieszych w Piasecznie na ul. Żytniej i Jarząbka na drogach nr 281500W, 282201W” w kwocie 413 939,76

„Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 3 przejściach dla pieszych w Piasecznie na ul. Nadarzyńskiej i Żytniej na drogach nr 281407W, 281500W” w kwocie 300 000,00 zł.

Inwestycje dotyczą przebudowy dróg gminnych w Piasecznie: ul. Jarząbka na odcinku od ul. Pawiej  do ul. Żytniej oraz ul. Nadarzyńskiej na odcinku od ul. Dworcowej  do ul. Towarowej w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.

Realizacja inwestycji to bezpośrednie przełożenie na podniesienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu: pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych. Łączna kwota pozyskanego dofinansowania to 2 836 188,35 zł.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej.

Więcej informacji: www.gov.pl

Ilustracja. Zdjęcie zbiorcze. Ponad 2,8 mln na gminne inwestycje w Piasecznie
foto archiwum Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie

logotypy flaga Polski herb Polski