Strategia rozwoju gminy. Plakat z portretem burmistrza.

We wtorek 7 marca 2023 r. zaplanowana jest pierwsza z cyklu siedmiu debat w ramach pierwszego etapu konsultacji dotyczących prac nad Strategią Rozwoju Gminy Piaseczno do roku 2040.

Gmina Piaseczno rozpoczyna właśnie prace nad dokumentem, który nakreśli kierunki rozwoju aż do 2040 roku. Prace nad Strategią Rozwoju Gminy poprowadzi dr hab. Wojciech Dziemianowicz, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. W marcu i kwietniu zrealizowany zostanie cykl siedmiu debat strategicznych, podczas których eksperci przedstawią zagadnienia związane z określonymi obszarami tematycznymi. Spotkania będą transmitowane online i mają charakter prekonsultacji. Zachęcamy do ich śledzenia i aktywnego udziału. Jesienią zaplanowane są konsultacje społeczne projektu Strategii, który eksperci przygotują m.in. w oparciu o informacje pozyskane w trakcie debat strategicznych.

Pierwsza z debat odbędzie się we wtorek 7 marca 2023 r. o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5. Tematem będzie „Piaseczno zagospodarowane” a w roli eksperta wystąpi dr Mirosław Grochowski z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, geograf zajmujący się problematyką planowania przestrzennego i programowania rozwoju lokalnego i regionalnego. Spotkanie będzie poświęcone problematyce planowania przestrzennego, to bowiem w dokumentach planistycznych określamy jak będzie się rozwijała gmina – które tereny zabezpieczamy pod rozwój różnego rodzaju usług, mieszkalnictwa, przemysłu, rolnictwa czy ochrony obszarów cennych przyrodniczo.

Na filmie Daniel Putkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, stojąc na tle mapy Gminy Piaseczno, przedstawia plany i opisuje prace związane z opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy. Film jest uzupełniony o napisy dla osób niesłyszących.

Zapis z Facebook Live znajduje się na stronie: www.fb.watch/jiutZfOQkE

Kolejne spotkania zostały zaplanowane w czwartki, również o godzinie 18.00. „Piaseczno klimatycznie odporne” to temat spotkania zaplanowanego na 16 marca. Tydzień później, 23 marca, zajmiemy się kwestiami transportowymi podczas debaty „Piaseczno w podróży”. Kolejne spotkania zaplanowane są 30 marca oraz 13, 20 i 27 kwietnia. Poświęcone będą następującym tematom: „Piaseczno wielopokoleniowe”, „Piaseczno w zdrowiu i kondycji”, „Piaseczno i gospodarka przyszłości” oraz „Piaseczno i kompetencje przyszłości”. Spotkania będzie można śledzić również w internecie: Gmina Piaseczno/Facebook.

Więcej informacji na temat debat z ekspertami, można znaleźć na podstronie: STRATEGIA ROZWOJU GMINY PIASECZNO.

Powiązane tematycznie:
Rozpoczynamy prace nad Strategią Rozwoju Gminy Piaseczno
– Zapis z Facebook Live znajduje się na stronie: www.fb.watch/jiutZfOQkE

Pobierz: Piaseczno zagospodarowane – podsumowanie debaty (869 KB)