Kolaż plakatów wydarzeń na weekend 10-12 września 2021 r. Spędź weekend razem z nami w Piasecznie.
Spędź weekend razem z nami w Piasecznie

Przed nami kolejny weekend 10-12 września 2021 roku. Jeżeli nie macie planów na najbliższe dni, to zachęcamy Was do zapoznania się z propozycją wydarzeń. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Bądźcie z nami w najbliższy weekend.

Piątek, 10 września 2021

O godz. 19.00 zapraszamy na cykl Józefest, podczas którego wystąpi zespół Kobranocka. Support: Carol Marcovsky. Wstęp wolny. Miejsce: park przy ulicy Ogrodowej 2 w Józefosławiu.

Sobota, 11 września 2021

O godz. 9.00 odbędzie się XIII edycja Biegu Frog Race w Żabieńcu. Start i meta biegu zlokalizowana jest na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, na obiekcie Zimne Doły w Żabieńcu. Bieg Główny na 10 km (dwie pętle) oraz Bieg na 5 km i Nordic Walking na 5 km będą rozegrane jednocześnie o godz. 12.00. Biegi Dziecięce i Młodzieżowe rozpoczną się od godz. 10.30. Zapraszam

O godz. 9.30 stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnościami Auxilium, zaprasza na bezpłatną, stacjonarną konferencję “Dziecko w spektrum autyzmu w systemie edukacji – wyzwania i możliwości“, która odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym przy ulicy Jana Pawła 55 w Piasecznie (wejście od strony Biblioteki).

W godz. 10:00-14:00 odbędzie się Narodowy Dzień Sportu na rolkowisku w Piasecznie. Miejsce: stadion miejski GOSiR w Piasecznie przy. ul. 1 Maja 16. Zaplanowano m.in. bezpłatny trening na rolkach, porady dla początkujących, hokej na rolkach oraz gry i zabawy dla dzieci.

O godz. 11.00 zapraszamy wszystkich kibiców na 7 kolejkę IV ligi MZPN. MKS Piaseczno rozegra mecz piłki nożnej z zespołem ZAMŁYNIE Radom. Wydarzenie odbędzie się na stadionie miejskich przy ul. 1-maja 16 w Piasecznie. Zachęcamy do kibicowania.

Od godz. 12.00 w ostatnie dni lata zapraszamy na skatepark w Wólce Kozodawskiej. Odwiedź nowe miejsce dla ludzi aktywnie spędzających czas.

W godz. 14.00-20.00 odbędzie się piknik na pożegnanie lata w Henrykowie-Uroczu. W Parku Uroczym przy ul. Mokrej 11 przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji.

O godz. 16.00 zapraszamy na miejski spacer historyczny z serii Ulicami Piaseczna, którego tematem będzie Piaseczno chlebem pachnące. Spacer poprowadzi Stanisław Hofman. Zbiórka i koniec: Rynek w Piasecznie, pl. Piłsudskiego. Czas trwania: około 2 godzin. Udział jest bezpłatny. Zachęcamy do wzięcia udziału w miejskim spacerze.

O godz. 19.30 zapraszamy na koncert PRZEPOCZWARZENIA NIC INNEGO. Miejsce: Rynek w Piasecznie na pl. Piłsudskiego. Wstęp wolny.

O godz. 20.00 odbędzie się pokaz kina plenerowego w Wólce Kozodawskiej, podczas którego wyświetlony będzie film pt.: Moje Wielkie Greckie Wesele 2. Miejsce pokazu: plac zabaw przy ul. Herbacianej Róży w Wólce Kozodawskiej. Leżaki będą na Was gościnnie czekały, ale koce na wieczorny chłód weźcie z sobą. Zapraszamy na kino pod chmurką.

O godz. 20.00 zapraszamy mieszkańców Józefosławia i okolic na koncert w ramach cyklu Józefest 2021, podczas którego wystąpi jednoosobowy chór gitar z głosem LOOP & VOICE. Wstęp wolny. Miejsce: skwer przy Klubie Kultury w Józefosławiu.

Niedziela, 12 września 2021

W godz. 12.00–19.30 odbędzie się XVI Jarmark Piaseczyński – Smaki Dziedzictwa. Miejsce: centrum Piaseczna: Rynek miejski, Zakątek Kultura, skwer Kisiela. Wstęp wolny. W tym roku chcemy pokazać, że w Piasecznie i okolicach możemy odnaleźć charakterystyczne smaki, o których, być może, nie wszyscy wiedzą. Ale smak, to nie tylko potrawy. Jak zawsze zapewnimy Wam mnóstwo atrakcji. W programie oprócz stoisk twórców ludowych, rzemieślników i rękodzielników, m.in. spektakle, koncerty, pokazy i warsztaty. Będziemy na rynku, w Zakątku Kultura, na skwerze Kisiela, oraz przyległych ulicach. Do zobaczenia!

W godz. 11.00–14.00 w Parku Miejskim w Piasecznie w ramach kampanii STOP PLASTIK organizujemy akcję edukacyjno-informacyjną pod hasłem STOP JEDNORAZOWYM WORKOM FOLIOWYM! (kluczowe jest tu słowo “jednorazowym”). Stop plastik – nie zasypuj życia plastikiem! Podczas tego wydarzenia odpowiemy sobie na pytanie jak minimalizować liczbę plastikowych odpadów, jak kupować bez opakowań, będziemy przekazywali informacje dotyczące szkodliwości dla środowiska i zdrowia odpadów plastikowych. Pojawią się również EKO zagadki dla dzieci i młodzieży.

O godz. 11.30 zapraszamy na przedstawienie naukowe dla dzieci CYRK EINSTEINA, które odbędzie się w ramach cyklu Józefest. Miejsce: skwer przy Klubie Kultury w Józefosławiu. Cyrk Einsteina czyli jest zabawa jest nauka, każdy znajdzie czego szuka!

O godz. 16.00 zapraszamy dzieci z rodzicami na spektakl ekologiczny pt.: “W zielonej krainie Oz, który będzie można obejrzeć w Parku Miejskim im. Książąt Mazowieckich przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie (przy figurze Niedźwiedzia, w okolicy placu zabaw).

Szczegółowe informacje na temat każdego z wymienionych eventów, znajdziecie w naszym kalendarzu wydarzeń. Zapraszamy i do zobaczenia!