W zielonej krainie Oz – spektakl ekologiczny dla dzieci

1170
W zielonej krainie Oz - spektakl ekologiczny dla dzieci
W zielonej krainie Oz , foto: www.kultura.krakow.pl

Zapraszamy dzieci z rodzicami na spektakl ekologiczny pt.: “W zielonej krainie Oz”, który będzie można obejrzeć w niedzielę 12 września 2021 roku o godz. 16.00 w Parku Miejskim im. Książąt Mazowieckich przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie (przy figurze Niedźwiedzia, w okolicy placu zabaw).

W zielonej krainie Oz to znakomity spektakl teatralny opowiadający o zagadnieniach związanych z ekologią, nawiązujący do słynnej książki Lymana Franka Bauma, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. W spektaklu poruszane są ważne tematy: smogu, niskiej emisji, zmian klimatycznych, segregacji odpadów i degradacji środowiska naturalnego. Potężna wichura przenosi główną bohaterkę — Dorotkę, do tajemniczej krainy Oz rządzonej przez potężnego czarnoksiężnika. Podobno to on zabrał całą zieleń i świeże powietrze z Ziemi…, więc tylko on może to cofnąć! Dorotka wraz z towarzyszką lwicą Leokadią chcą przekonać czarnoksiężnika, aby sprawił, by ziemia była czysta i zielona jak przed laty. Wyruszają więc do jego zamku, przeżywając liczne przygody i spotykając niezwykłych mieszkańców krainy.

W spektaklu artyści poruszają tematy smogu, niskiej emisji, zmian klimatycznych, segregacji odpadów i degradacji środowiska nat­u­ral­nego. Atutami przedstawienia są: wartka, pełna humoru akcja, znakomita gra aktorska, a przede wszystkim mnóstwo informacji doty­czą­cych ochrony środowiska. Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Kowalczyk. Występują: Karolina Jędrze­jko, Dominika Żurawska, Patryk Bal­icki. Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 5–10 lat. Czas trwania: 60 minut.

Organizator: Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej UMiG Piaseczno.

Piaseczno dla klimatu - logo