Starostwo Powiatowe zamyka ulicę Dworską w Chylicach

2281
Na zdjęciu ulica Dworska w Chylicach, w oddali ulicą jadą białe samochody.
Ulica Dworska w Chylicach, foto: Starostwo Powiatowe

Starostwo Powiatowe w Piasecznie rusza z długo wyczekiwaną inwestycją. 16 listopada 2020 roku zamknięta zostanie ulica Dworska w Chylicach.

Ulica Dworska zostanie przebudowana – powstanie nowa nawierzchnia, oświetlenie, chodniki i zjazdy oraz ciąg pieszo-rowerowy. Most zostanie całkowicie rozebrany i zbudowany nowy. Powstaną m.in. nowe przyczółki, filary żelbetowe oraz żelbetowa konstrukcja nośna mostu.

Ponieważ zostanie rozebrany most, przejazd tranzytowy pomiędzy ul. Starochylicką, a drogą wojewódzką 721 będzie całkowicie wyłączony. Objazd nie zostanie wyznaczony – najbliższe drogi, którymi można ominąć utrudnienia to ul. Chylicka w Konstancinie-Jeziornie, oraz ul. Przesmyckiego i Julianowska w Piasecznie. Dojazd dla mieszkańców będzie udostępniony od ul. Starochylickiej do mostu, oraz od drogi 721 do mostu.

Prace potrwają do 30 września 2021 roku.

Źródło informacji: www.piaseczno.pl


Komunikat ZTM Warszawa:

W związku z przebudową ulicy Dworskiej wraz z mostem nad rzeką Jeziorką w miejscowościach Chylice i Chyliczki w gminie Piaseczno oraz zamknięciem przejazdu dla ruchu kołowego, od dnia 16.11.2020 r. do odwołania wprowadzone zostają następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:

Zmiany tras

L24
w obu kierunkach:
PKP PIASECZNO – … – Wschodnia – Pułaskiego – Chylicka – Długa – Starochylicka – …. – KAZIMIERZOWSKA

Kursowanie linii 710 i L24 będzie odbywało się na podstawie specjalnego rozkładu jazdy.

Jednocześnie na wniosek Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno zawieszeniu ulegają kursy skrócone linii L24.

Zmiany przystankowe

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

  • DWORSKA 01 i 02
  • DŁUGA 01

Uruchamia się funkcjonowanie przystanku DŁUGA 51 zlokalizowanego na ulicy Długiej przed skrzyżowaniem z ulicą Dworską, który będzie obowiązywał jako warunkowy dla linii 710 i L24 w kierunku krańców KOŚCIELNA/KAZIMIERZOWSKA.

Źródło informacji: www.wtp.waw.pl