45. Spotkanie z Pieśnią

140
45. Spotkanie z Pieśnią
45. Spotkanie z Pieśnią

Zapraszamy na Spotkanie z Pieśnią, jeszcze online, 3 maja 2021 r o godz. 15:20.

– Tegoroczne majowe spotkanie poświęcimy Konstytucji 3 maja z 1791 r. oraz konstytucjom uchwalonym w dwudziestoleciu międzywojennym – konstytucji marcowej z 1921 r. i kwietniowej z 1935 r. – informują organizatorzy.

– Tak dobraliśmy repertuar, by wprowadzić nas wszystkich w atmosferę tamtych lat, o co zadbają Jacek i Marzena Soleccy oraz Sławek Kozłowski, a komentarz historyczny prof. Grzegorza Nowika pomoże nam zrozumieć te jakże burzliwe, ale też pełne radości i nadziei niezwykłe czasy – dodają.

Podczas spotkania przeprowadzony zostanie konkurs z nagrodami. Aby się do niego lepiej przygotować zachęcamy do odsłuchania debat profesorskich.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku przygotowało i przeprowadziło dwie debaty wybitnych historyków, znawców przedmiotu, co ważne, o różnym zabarwieniu ideologicznym, na temat dwóch konstytucji Polski międzywojennej.

17 marca 2021 r. w setną rocznicę uchwalenia Konstytucji Marcowej odbyła się debata p.t. “Jaka konstytucja dla Rzeczpospolitej?”

Zachęcamy gorąco do odsłuchania jeszcze przed 3 maja wypowiedzi kilku znanych i cenionych profesorów gwarantując ucztę intelektualną i ogromną przyjemność w słuchaniu wybitnych naukowców, którzy w sposób niezwykle przystępny dzielą się z nami wynikami swoich wieloletnich badań. Dyskusja ta skłania również do refleksji nad kształtem współczesnej Rzeczypospolitej.

Aby wziąć udział w majowych “Spotkaniach z Pieśnią” należy kliknąć w link spotkania online, dostępny na stronie organizatora.

Życzymy radosnych chwil, jakie niesie ze sobą wspólne śpiewanie.