7. Festiwal Pięknej Książki 2022

254
7. Festiwal Pięknej Książki - Piaseczno Ludzie Książki 2022
7. Festiwal Pięknej Książki - Piaseczno Ludzie Książki 2022

Jak co roku, Biblioteka Publiczna w Piasecznie i Fundacja „ARKA” im. Józefa Wilkonia organizują Festiwal Pięknej Książki w Piasecznie. Tegoroczna, siódma już edycja festiwalu odbędzie się 24 września 2022 roku w Bibliotece Głównej, ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie.

Naszym celem jest promocja pięknej książki, rozbudzenie potrzeb czytelniczych, upowszechnianie czytelnictwa i kultury oraz zwiększenie jej obecności w życiu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego i nie tylko. Do udziału w festiwalu zaprosiliśmy wyjątkowych wydawców, autorów, ilustratorów i ludzi związanych z książką. Odbędą się warsztaty, wystawy, spotkania z autorami oraz wydawcami, a także koncerty. Nadchodząca edycja festiwalu będzie dostępna dla szerokiego grona odbiorców — zapewnimy pętle indukcyjne ułatwiające odbiór wydarzeń osobom z aparatami słuchowymi, tłumaczenie na Polski Język Migowy oraz będzie również udostępniona transmisja online. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na niektóre warsztaty obowiązują zapisy.

Do udziału w 7. FPK zaprosiliśmy wyjątkowych wydawców, autorów, ilustratorów i ludzi związanych z książką. Odbędą się spotkania z autorami, ilustratorami i wydawcami, a także warsztaty, wystawy oraz koncerty. Na kiermaszu zaprezentują się najważniejsi i najbardziej doceniani wydawcy książek ilustrowanych w Polsce.

W dniu festiwalu dla najmłodszych przygotowaliśmy spotkanie z teatrem dla dzieci „Bajaderka”. Spektakl „Tiki rafa. Na krańcu świata” to pełna przygód, morska opowieść o kolorowej kuli ziemskiej. Następnie zaprosimy Was na niezwykły pokaz mody „Piękna książka – piękny człowiek”, w którym wezmą udział nasi czytelnicy i zaprezentują stroje postaci literackich. Na scenie będziemy gościć także znaną aktorkę i pieśniarkę pochodzenia ukraińskiego Olenę Leonenko z recitalem piosenek. W dniu festiwalu swoją premierę będzie miała 6. antologia Klubu Poszukiwaczy Słowa. Zapraszamy też na spotkanie z poezją i prozą przy akompaniamencie piły. Wieczorem natomiast wystąpi raper i trębacz Meek, Oh Why? (Mikołaj Kubicki) wraz z zespołem.

Zapraszamy także na warsztaty biblioteczne „Piękna zakładka DIY”, warsztaty origami z Beatriz Blanco, warsztaty budowania historii z LEGO oraz warsztaty z projektowania komiksu. Swoje stoisko będzie miało także po raz pierwszy na FPK Muzeum Kaset.

W ramach 7.FPK prezentowane będą także wystawy:
– „Książka dla kota” i „Książka dla psa” Monika Hanulak i Grażka Lange – sala widowiskowa
– „Kocie ścieżki” i „Ruda” Piotr Wilkoń i Józef Wilkoń – przestrzeń w holu na parterze
– „Charcie harce” – Marta Lipczyńska-Gil i Nika Jaworowska – wystawa przed biblioteką
– Mistrzowie ilustracji 2022 – Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak
– JASNOWIDZE 4 – Wydawnictwa Dwie Siostry – korytarz na I piętrze

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/5408753782571414

Więcej informacji: 7. Festiwal Pięknej Książki – Piaseczno Ludzie Książki 2022

7. Festiwal Pięknej Książki - Piaseczno Ludzie Książki 2022
7. Festiwal Pięknej Książki – Piaseczno Ludzie Książki 2022