Antoni Czechow – dwie miniatury sceniczne w Piasecznie

376
Antoni Czechow - dwie miniatury sceniczne
Antoni Czechow - dwie miniatury sceniczne

23 września 2023 roku o godz. 19.00 zapraszamy na występ  Antoni Czechow – dwie miniatury sceniczne, reż. Marcin Masztalerz. Wstęp 10 złotych. Miejsce: Dom Kultury, ul. Kościuszki 49, Piaseczno.

„Przywykłem do opowiadań – mawiał Czechow – składających się tylko z początku i końca. Sztuka pisania jest sztuką skracania, a zwięzłość jest siostrą talentu”.

Maksimum treści w oszczędnej formie – tak, z powodzeniem, można zdefiniować przeważającą część twórczości Antoniego Czechowa. W jego małych formach przeważają obrazki obyczajowe, z wyraźnymi akcentami krytyki społecznej, które uznawane są za esencję jego twórczości.

Do Domu Kultury w Piasecznie zaprasza Podkowiańska Grupa Teatralna Między Słowami, na Dwie Miniatury Czechowa:

„Oświadczyny” – doskonałą satyrę na życie prowincji rosyjskiej z końca XIX wieku. Humoreska sceniczna opowiada o życiowym fajtłapie – hipochondryku, który pewnego dnia postanawia ustatkować się i poprosić o rękę córkę swego sąsiada, zamożnego właściciela ziemskiego.

„Złoczyńca” – przed sądem zostaje postawiony Denis Grigoriew — chłop oskarżony o niszczenie kolei. Mężczyzna odkręcał mutry od śrubek. Zapytany o powody, odpowiada, że mutry potrzebne są do robienia obciążników potrzebnych chłopom do łowienia ryb…czy ta odpowiedź przekona oskarżycieli?

Obie miniatury przepełnione są zniewalającym komizmem, któremu niepodobna się oprzeć.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1311239786451153/