INSPIRATORIUM HISTORYCZNY TIKTOK PIASECZNO

303
Plakat HISTORYCZNY TIKTOK INSPIRATORIUM
HISTORYCZNY TIKTOK INSPIRATORIUM

9 i 10 grudnia 2023 roku w godz. 10.00-13.15 odbędą się warsztaty weekendowe (9-15 lat) HISTORYCZNY TIKTOK INSPIRATORIUM. Koszt: 80 zł / dwa dni warsztatów, zapisy: www.kulturalni.pl Miejsce: Dworzec Kultura, ul. Dworcowa 9, Piaseczno.

Zajęcia o bohaterze historycznym. Kim jest bohater historyczny i filmowy?

I dzień przegląd scen, w których występują postaci historyczne. Analiza – jak został pokazany bohater, czym różni się postać w filmie od historycznego pierwowzoru? Wybór przez uczestników bohatera, którym chcieliby się zająć. Zebranie informacji o bohaterze i pisanie scenariusza.

II dzień szkolenie przygotowawcze do realizacji krótkiego filmu telefonem (forma jak na tiktoku). Czytanie scenariuszy. Realizacja filmików i pokaz. ** Wymagania: telefon z możliwością nagrywania filmów. **

Prowadzący: Tomasz Krajewski – ukończyłem Wiedzę o Teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Podczas studiów byłem asystentem i stażystą podczas prób do spektakli m.in. Michała Zadary i Pawła Świątka. Dyplom magistra obroniłem na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłem kurs scenopisarski i reżyserii filmowej organizowany przez Speakers’ Avenue, w ramach którego zrealizował swój pierwszy krótkometrażowy film fabularny „Smutna rzeka”. Film zdobył główną nagrodę na festiwalu Gifts for the River oraz znalazł się w oficjalnej selekcji OKFA 2022 w Koninie. Razem z reżyserką Natalią Sołtysik zrealizowałem w Teatrze Ochoty projekt teatralnym “Jet lag”. Jako edukator współpracowałem z Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Chopina, projektem Czysta Wisła i Dzielnica Wisła oraz Teatrem Scena Współczesna. Aktualnie jestem edukatorem Muzeum Warszawy.

Podczas lekcji staram się zafascynować uczniów literaturą oraz nauczyć ich myśleć logicznie. Pomagam w zdobywaniu umiejętności precyzowania myśli, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa. Na zajęciach tworzę przyjazną, pozytywną, bezpieczną atmosferę. Traktuję proces nauczania – uczenia się jak wspólną podróż, pełną niespodzianek, trudności i pomyślnych rozwiązań. Pracuję przede wszystkim na metodach aktywizujących.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1565782890894153/