Julianowski Piknik Naukowy w Józefosławiu 2023

1073
Logo Julianowski Piknik Naukowy w Józefosławiu
Julianowski Piknik Naukowy w Józefosławiu

28 maja 2023 roku w godz. 12.00-18.00 odbędzie się Julianowski Piknik Naukowy w Józefosławiu. Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Józefosławiu, ul. Kameralna 11.

W programie warsztaty i pokazy: technologii kosmicznej, programowania, doświadczeń fizycznych, eksperymentów chemicznych, obserwacji astronomicznych oraz retro audio video.

KILKA SŁÓW OD ORGANIZATORÓW PIKNIKU NAUKOWEGO:

Poza atrakcjami, które się sprawdziły w zeszłym roku, będzie parę nowości. Planujemy wybudowanie akceleratora – Jeszcze Większego Zderzacza Hadronów. W przerwach między sesjami badawczymi będzie pełnił rolę metra/hyperloop Piaseczno-J&J-Warszawa. Zanim to jednak nastąpi, dr Leszek Pawlicki wprowadzi nas w fizykę kwantową. W zeszłym roku mogliście poznać osobiście tego znanego popularyzatora nauki, tym razem jego stoisko będzie o wiele bardziej rozbudowane.

Akademia Elektroniki, która też była już na naszym Pikniku, tym razem została poproszona o coś bardziej zaawansowanego, a jednocześnie przystępnego – Arduino. Sterowanie urządzeniami to nie czarna magia, to może robić Arduino, a zaprogramować to mogą dzieci. Skoro o elektronice, to w tym roku zaszczyci nas swoją aktywną obecnością korporacja AVT znana m.in. z płytek-kitów do samodzielnego montażu.

Zapowiedzieli się, i tu kolejna nowość, krótkofalowcy z Warszawskiego klubu SP5. Może po Pikniku na dachach okolicznych domów przybędzie anten, albo przynajmniej dowiemy się jak samodzielnie z satelity ściągnąć obraz Ziemi (legalnie).

Nie może też zabraknąć niezawodnej Matplaneta Józefosław i Piaseczno – Matematyka i Programowanie – którzy przekonają uczestników, że matematyka jest fascynująca (nie do wiary).

Co jeszcze z nowości?

Zabawimy się w detektywów z Biometrycznym Biurem Detektywistycznym, włosy staną dęba z Generatorem van de Graaffa (elektryczny fryzjer), Zobacz niewidoczne – laboratorium mikroskopów, Laboratorium fizyczne – warsztaty 8-15 lat, Laboratorium SPA – produkcja kosmetyków – warsztaty od 8 lat i dorośli, pierwsze kroki w lotach kosmicznych poznamy z Laboratorium rakiet wodnych.

Lista wystawców jest otwarta do ostatniej minuty przed piknikiem. Bardzo bym chciał, żebyście także zechcieli się podzielić swoimi pasjami, zainteresowaniami na Pikniku, nie brakuje przecież tu osób wykonujących ciekawe zawody.

Więcej info na temat Pikniku Naukowego: www.fb.com/julianowski.piknik.naukowy

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/917308032835177/

Julianowski Piknik Naukowy w Józefosławiu 2023