Kolej wąskotorowa jako kolej aglomeracyjna? Kolejowe czwartki w Piasecznie

281
Kolejowe czwartki w Piasecznie
Kolejowe czwartki w Piasecznie

Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa zaprasza na trzynaste spotkanie w ramach cyklu Kolejowe Czwartki. Tym razem będą zastanawiać się, czy w XXI wieku kolej wąskotorowa może pełnić rolę pełnoprawnego środka transportu? Dziś w Polsce koleje wąskotorowe są jedynie atrakcją turystyczną. A jak jest na świecie? Jaki potencjał mają koleje wąskotorowe? Jak można zmodernizować Piaseczyńsko-Grójecką Kolej Wąskotorową?

Spotkanie odbędzie się 1 lutego 2024 roku o godz. 18.00. Miejsce: Piaseczno, ul. Sienkiewicza 14 (wejście od ul. Wojska Polskiego), Stacja Piaseczno Miasto, restauracja Odjazd. Wstęp wolny.

Program spotkania:
– Wstęp i prowadzenie – Michał Duraj (PGTKW)
– Przykłady kolei wąskotorowych w Hiszpanii – Piotr Nowicki (PGTKW)
– Koleje wąskotorowe w Szwecji i Niemczech – Adam Wawrzyniak (FPKW)
– Prezentacja prac studialnych nad wykorzystaniem kolei wąskotorowej na trasie Grójec-Tarczyn-Piaseczno w ramach projektu CPK – Centralny Port Komunikacyjny i IDOM

Jeżeli ktoś nie będzie mógł pojawić się na spotkaniu, to planowana jest transmisja online, która będzie dostępna na fanpage: www.facebook.com/kolejoweczwartki


Transmisja ze spotkania Kolej wąskotorowa jako kolej aglomeracyjna? Kolejowe czwartki w Piasecznie. Film nie posiada napisów.