Lodowata Niedziela dla Jaśka – przyjdź i pokaż serce!

2023
Lodowata Niedziela dla Jaśka - przyjdź i pokaż serce!

Morsy lubią zimno, ale mają gorące serca. Czy to możliwe, żeby kilkadziesiąt osób zamorsowało razem w słusznej sprawie? Oczywiście! Pamiętacie Lodowatą Niedzielę dla Alicji? Dla Wojtka? Nasze serca nie stygną nigdy!

2 lutego 2020 roku bawimy się, morsujemy i pomagamy! Tej niedzieli będziemy zbierali pieniądze dla Janka. W czasie lodowatej niedzieli fundacja POMÓŻ DOROSNĄĆ będzie prowadziła zbiórkę do puszek na rehabilitację Jaśka. Przyjdź w godzinach 10.00-15.00 – na Górki Szymona w Zalesiu Dolnym – pokaż serce i zamorsuj. Janek to wspaniały chłopiec, który mieszka z nami w Piasecznie i potrzebuje naszej pomocy.

Morsowanie, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się o każdej pełnej godzinie (10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00) a w międzyczasie zapraszamy na rodzinny piknik! Nie musisz morsować, aby z nami być!! Wyjdź na spacer z rodziną, psiakiem, zajrzyj do nas, pomóż! Przewidujemy: kiełbaski, zupy, chleb ze smalcem, gofry, popcorn, watę cukrową, gorące napoje, a także koński zaprzęg, treningi i tańce oraz muzykę na żywo! Planowanych jest wiele innych atrakcji – śledźcie wydarzenie na facebook.

Historia Janka to historia małego wojownika. Rodzice mówią: Janek, chłopiec, który zmienił nasz świat. Chłopiec, który każdego dnia pokazuje nam, że, to co wydaje się niemożliwe jest możliwe. Chłopiec ma ma ARTROGRYPOZĘ (AMC). AMC zwana jest też wrodzoną sztywnością stawów, to schorzenie polegające na upośledzeniu mięśni kończyn i kręgosłupa lub mięśni części dystalnych (rąk i nóg). Układ nerwowy nie przewodzi impulsów do mięśni, w efekcie czego tworzą się przykurcze. U Janka AMC “dotknęła” kończyn górnych, ma na stałe przykurcze w łokciach, których nie prostuje, nie rusza nadgarstkami ani paluszkami.

Czego potrzebuje? Janek musi mieć specjalnie dedykowane jemu ortezy. Ortezy, które mają uchronić stawy przed nasileniem przykurczy oraz wymusić dalsze rozciąganie łokci. Wymaga też stałej rehabilitacji i konsultacji. Klinika, która prowadzi jego leczenie, znajduje się w Niemczech, dlatego liczy się każdy grosz! Janka możecie lepiej poznać na stronie społeczności facebook: www.fb.com/Janekchlopieczartrogrypoza

Do Waszej dyspozycji będą puszki kwestarskie, do których wrzucamy datki, im wyższe, tym lepiej. Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na leczenie Janka.

Pomóc możecie również poprzez oddanie swojego 1% podatku, wpisując w PIT KRS 0000270809 tytuł szczegółowy: Faliszewski-Pułka 7711

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/1090416107967882/

Lodowata Niedziela dla Jaśka - przyjdź i pokaż serce!