MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO MUZYKI

200
PLAKAT MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO MUZYKI W PIASECZNIE
MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO MUZYKI W PIASECZNIE

21 czerwca 2023 roku o godz. 18.00 zapraszamy na występ chórów, zespołów, instrumentalistów i wokalistów z Przystanku Muzyki CK w ramach Międzynarodowego Święta Muzyki. Wstęp wolny. Miejsce: plac Piłsudskiego (rynek) w Piasecznie.

Międzynarodowe Święto Muzyki, to cykliczne (od 1982r) wydarzenie odbywające się na całym świecie 21 czerwca, pierwszego dnia lata.

Święto powstało z inicjatywy Marcela Landowskiego, francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia i spopularyzowane przez Maurice’a Fleureta i Jacka Lang, ówczesnego ministra kultury Francji. Impreza miała swoją premierę nad Sekwaną 21 czerwca 1982 roku. Święto to, organizowane początkowo tylko we Francji, stało się dziś znaczącym, europejskim wydarzeniem artystycznym. Dziś Święto Muzyki jest już wydarzeniem obchodzonym w ponad 300 miastach, 100 krajach i na 5 kontynentach.

Każdego roku instytucje muzyczne – Filharmonie, Opery, Teatry Muzyczne, szkoły muzyczne, kluby muzyczne, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, puby, kawiarnie, jak również prywatne osoby na całym świecie, organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty.

Jednym z działów Centrum Kultury w Piasecznie jest Przystanek Muzyki, w którym przez cały rok trwają zajęcia (indywidualne i grupowe) nauki gry na instrumentach, emisji głosu, pracują zespoły chóralne i instrumentalne.

Przyłączając się do tego wyjątkowego święta po raz pierwszy, Centrum Kultury zaprasza do udziału w koncercie, podczas którego usłyszymy i zobaczymy mały wycinek pracy naszych uczestników zajęć i ich instruktorów. Koncert uświetni Piaseczyńska Orkiestra Dęta oraz zespół Czarny Sen, a całość poprowadzi mieszkaniec Piaseczna, Dariusz Kordek.

Zapraszamy 21 czerwca od godziny 18:00 na piaseczyński Rynek.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/782383926932859/