Pasjodzielenie w Piasecznie – spotkanie z Iwoną Dmochowską

276
Plakat Pasjodzielenie - spotkanie z Iwoną Dmochowską
Pasjodzielenie - spotkanie z Iwoną Dmochowską

8 grudnia 2023 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Iwoną Dmochowską w ramach cyklu Pasjodzielenie. Wstęp wolny. Zapisy: www.kulturalni.pl Prowadzenie: Magdalena Knitter. Miejsce: Dworzec Kultura, Dworcowa 9, Piaseczno.

Pasjodzielenie to cykl warsztatów prowadzonych w ramach Pracowni Rozwoju Osobistego, inspirowanych sąsiedzkimi działaniami i pasjami, które dostarczają cennej wiedzy i umiejętności z bardzo różnych obszarów – od muzyki, rękodzielnictwa, ekologii po modę, dbanie o zdrowy styl życia i wiele innych. Każde spotkanie, szczególnie mieszkających „po sąsiedzku” osób jest cenną lekcją i niezwykle ciekawym doświadczeniem. Czasami staje się nawet początkiem nowej pasji czy zajęcia, które przynosi spełnienie i satysfakcję.

Zaproszeni goście dzielą się swoimi pasjami i historią, stając się często dla uczestników warsztatów źródłem inspiracji. Dzięki tym spotkaniom możemy poznać obszary dotąd nieznane, zdobyć nowe umiejętności i poznać ludzi, którzy również chcą się rozwijać, tak, aby realizować swoje marzenia. Dzięki „Pasjodzieleniu” możemy po prostu wzajemnie się inspirować, uczyć i dobrze bawić.

W grudniu nasze zaproszenie do Pasjodzielenia przyjęła niezwykła kobieta, która spełnia się na wielu polach – Iwona Dmochowska.

Kilka słów od pani Iwony Dmochowskiej: “Jedno z trudniejszych moich momentów, kiedy muszę pisać coś o sobie tak sama z siebie. Lepiej mi idzie opowiadanie o sobie i swoich pasjach odpowiadając na konkretne pytania zadawane przez innych. Ale spróbuję. Mam 69 lat, z zawodu jestem architektem, już na emeryturze. Moje pasje są bardzo różnorodne. Czasami sama zastanawiam się nad tym jak ja to wszystko ogarniam. W tej chwili robię kilka rzeczy naraz, ponieważ jestem na emeryturze i mam więcej czasu. Po krótkim zastanowieniu się, od czego właściwie to się wszystko zaczęło? Chyba od renowacji starych przedmiotów. W stworzonej przez siebie pracowni w piwnicy mojego domu do późnych godzin nocnych odnawiałam i przerabiałam różne starocie.

Potem dostałam bzika na punkcie odtwarzania swojego drzewa genealogicznego, co było bardzo interesujące, ale niestety bardzo czasochłonne. Pasję tę w pewnym sensie przekazałam potem swojemu kuzynowi, który podszedł to tematu w bardziej profesjonalny sposób. A mnie pochłonęły już zupełnie inne sprawy. W Górze Kalwarii przy ośrodku Kultury powstał teatr. I wtedy pomyślałam, czemu nie? W końcu mój ojciec też kiedyś grał w amatorskim teatrze. I tak już ta przygoda z teatrem ciągnie się 12 lat. Natomiast 10 lat temu dostałam propozycję od swojej koleżanki, która zakładała zespół ludowy, aby dołączyć do grupy (ona wiedziała, że ja kocham taniec). A ponieważ, jeszcze będąc młodą dziewczyną zawsze marzyłam, by tańczyć w zespole ludowym (po tym jak moja mama zabrała mnie na koncert ,,Mazowsza” i zespołu ,,Śląsk”). Pomyślałam, że warto spełnić swoje marzenie z dzieciństwa, bez względu na wiek i podjąć to wyzwanie. I tak już 10 lat trwam w tym zespole tańcząc i o dziwo śpiewając. No i chyba już ostatnia moja pasja to malowanie. Ta przygoda z pędzlem zaczęła się 13 lat temu w Konstancińskim Domu Kultury i trwa do dziś.

Prowadząca: Magdalena Knitter – dyplomowana life coach, trenerka rozwojowa i pedagożka. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada również certyfikat trenerski Teorii Ról Zespołowych wg dr M. Belbina. Specjalizuje się w tematach: szczęścia, relacji interpersonalnych, wzmacniania poczucia własnej wartości, komunikacji oraz współpracy. Prowadzi warsztaty umiejętności interpersonalnych, grupy rozwojowe, coachingi indywidualne oraz wyjazdy z rozwojem dla kobiet do Włoch. Prowadzi też zajęcia dla pracowników firm, dla Biur Karier, wykładowców oraz studentów w zakresie budowania efektywnych zespołów oraz współpracy w zespole. Autorka książek: „Najważniejsza decyzja” oraz „Kobieta w wewnętrznej podróży”.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1422763921609244/