Podaruj stary rower potrzebującym dzieciom – skorzystaj z darmowego serwisu rowerowego

185
Podaruj stary rower potrzebującym dzieciom
Podaruj stary rower potrzebującym dzieciom

Sezon rowerowy w pełni! Rower służył Ci przez wiele miesięcy i chcesz wymienić go na nowy, a może zastanawiasz się, co zrobić ze starymi, nieużywanymi częściami? Weź udział w zbiórce, którą organizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Mierz Wysoko.

PRZEKAZUJESZ ROWER – POMAGASZ DZIECIAKOM

W sobotę 16 września 2023 roku od godziny 10.00 do 17.00 zapraszamy do udziału w zbiórce starych rowerów i części. Czekamy w specjalnym punkcie na terenie parkingu centrum handlowego Auchan Piaseczno (ul. Puławska 46).  Zebrany sprzęt trafi do Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Organizacja wspiera dzieci i młodzież w rozwoju i pokazuje im, jak można pomagać innym.

Do punktu zbiórki rowerów możesz przynieść:

  • nowe i używane rowery dowolnej wielkości i w każdym stanie,
  • części rowerowe, ramy, koła,
  • akcesoria rowerowe – m.in. kaski, światełka, zapięcia
  • narzędzia przydatne przy naprawie rowerów.

JAK ZEBRANY SPRZĘT POMOŻE DZIECIOM I MŁODZIEŻY?

Sprzęt zgromadzony podczas zbiórki trafi do Otwartego Warsztatu Rowerowego prowadzonego przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko. W tym miejscu młodzież pod okiem wolontariuszy Stowarzyszenia uczy się majsterkowania, naprawiania sprzętu i tworzenia własnych pojazdów.

W ramach programu „Rower za dobro” podopieczni stowarzyszenia mają szansę na otrzymanie roweru w zamian za troskę i pomoc innym.  Wymogiem jest udział w minimum dziesięciu działaniach na rzecz innych, takich jak m.in. wyprowadzanie psów ze schroniska, sprzątanie okolicy czy remontowanie rowerów dla potrzebujących. Młodzież jest także zachęcana do odbywania wolontariatów w różnych organizacjach.

SKORZYSTAJ Z MOBILNEGO SERWISU ROWEROWEGO

Stowarzyszenie Mierz Wysoko, w zamian za przekazane sprzęty i okazane serce, będzie prowadzić podczas wydarzenia nieodpłatny mobilny serwis rowerowy. Przed naszym centrum handlowym będzie można skorzystać z przeglądu pojazdu i niewielkich napraw, takich jak regulacja hamulców, przerzutek, przesmarować łańcuch czy nauczyć się wymiany przebitej dętki i jej łatania. Mobilny serwis rowerowy będzie czynny w trakcie zbiórki.

Zachęcamy do udziału!