PODRÓŻE ZABYTKOMANIAKA PO POLSCE – Kulturalne Lato 2020

553
PODRÓŻE ZABYTKOMANIAKA PO POLSCE

W dniach od 4 do 7 sierpnia 2020 roku w godz. 11.00-13.00 zapraszamy na PODRÓŻE ZABYTKOMANIAKA PO POLSCE. Miejsce: Dom Kultury, ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wydarzenie dla dzieci 6+. Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: tradycja@kulturalni.pl, 22 756 76 00 w. 17.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń organizowanych w warunkach reżimu sanitarnego: regulamin imprez plenerowych Centrum Kultury w Piasecznie (.pdf)

4 sierpnia (wtorek)
Wdzydze Kiszewskie
Muzeum-Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich.

5 sierpnia (środa)
Supraśl
Muzeum Ikon, Ławra Supraska, Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa

6 sierpnia (czwartek)
Szlak Tatarski
Bohoniki, Kruszyniany (meczety, mizary)

7 sierpnia (piątek)
Tykocin
Wielka Synagoga, Dom Talmudyczny, Zamek

Ulotka z całością do pobrania i wydrukowania: PODRÓŻE ZABYTKOMANIAKA PO POLSCE ulotka całość (.pdf)

PODRÓŻE ZABYTKOMANIAKA PO POLSCE. Hasłem przewodnim naszych wakacyjnych spotkań będzie: „Obce rzeczy wiedzieć dobrze jest,- swoje obowiązek”. (Zygmunt Gloger, Encyklopedia Staropolska, Warszawa 1900 r.)

Naszą wakacyjną podróż rozpoczniemy od wizyty w najstarszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu Kaszubskim Parku Etnograficzym im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie zapoznamy się z dziedzictwem kulturowym Kaszubów. Następnie wyruszymy na Podlasie. Zawitamy w miasteczku Supraśl. Zwiedzimy monaster- prawosławny klasztor, Muzeum Ikon oraz Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa. Będąc na Podlasiu, aby poczuć prawdziwy klimat Dalekiego Wschodu, ruszymy tatarskim szlakiem do Bohonik i Kruszynian, gdzie znajdują się zabytkowe meczety i mizary. Tykocin, słynący z bogatej historii i wielu zabytków, będzie ostatnim przystankiem naszych wakacyjnych podróży. W XVII i XVIII w. Tykocin był jednym z najważniejszych ośrodków żydowskich I Rzeczpospolitej. W zachowanych obiektach – Wielkiej Synagodze z 1642 r i Domu Talmudycznym mieści się obecnie Muzeum, oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Zajęcia będą miały charakter poznawczy i warsztatowy. Każdego dnia wykonamy pracę plastyczną inspirowaną danym miejscem, zabytkiem.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/917625521982311/