Pokaz magicznych baniek mydlanych – Józefest w Józefosławiu

468
Pokaz magicznych baniek mydlanych w Józefosławiu
Pokaz magicznych baniek mydlanych w Józefosławiu

10 września 2023 roku o godz. 11.30 zapraszamy na pokaz magicznych baniek mydlanych (animacje dla dzieci), które odbędą się w ramach cyklu Józefest! Miejsce: Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Julianowska 67A. Wstęp wolny. Zapraszamy!

W trakcie spektaklu zobaczymy różne oblicza baniek mydlanych: bańkę w bańce, białą bańkę mydlaną, płonącą, wulkan, rozszczepienie bańki, tańczące ciasto „bańkoladowe” i bańki giganty. Bańki wykonujemy przy użyciu różnego rodzaju sprzętów, wiele z nich jest naszym autorskim pomysłem. Jednym z ciekawszych punktów programu jest rozdawanie białych baniek z dymem na ręce uczestników oraz bliskie spotkanie z gigant bańką. Każdy widz będzie mógł zobaczyć świat ze środka takiej bańki.

Poruszamy przy tej okazji zagadnienie napięcia powierzchniowego cieczy, opowiemy kiedy i gdzie wynaleziono mydło oraz jak gruba jest ścianka bańki mydlanej. Zdradzimy przepis na płyn do gigantycznych baniek mydlanych oraz w jakich warunkach atmosferycznych najlepiej puszczać bańki. Przeprowadzimy też kilka doświadczeń wśród których jedno odpowie na pytanie czy piana dobrze współgra z bańkami mydlanymi.

Organizatorem jest Centrum Kultury w Piasecznie / Klub Kultury w Józefosławiu oraz Gmina Piaseczno. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Informacja powiązana tematycznie:
JÓZEFEST W JÓZEFOSŁAWIU 2023

PLAKAT JÓZEFEST W JÓZEFOSŁAWIU 2023
JÓZEFEST W JÓZEFOSŁAWIU 2023