Powitanie Wiosny z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową

558
Powitanie Wiosny z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową
Powitanie Wiosny z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem.

Dla Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej to też czas kiedy rozkładowe pociągi wracają na szlak i do końca października, będzie można wybrać się w podróż zabytkowym pociągiem na piknik w Runowie.

Pierwszy pociąg wyjedzie 21 marca 2023 roku o godzinie 10.00 i jest przeznaczony dla grup zorganizowanych (przedszkola, szkoły). W programie m.in. przejazd zabytkowym pociągiem, obrzęd pożegnania zimy z topieniem Marzanny oraz piknik z ogniskiem w siedlisku turystycznym Runów. Bilety dostępne w sprzedaży internetowej w promocyjnej cenie 30 zł / uczestnika bez względu na wiek.

Na drugi pociąg inaugurujący sezon turystyczny zapraszamy 26 marca 2023 roku o godzinie 11.00 i jest on skierowany do turystów indywidualnych. Podobnie jak 21 marca pożegnany zimę symbolicznym topieniem Marzanny a następnie udamy się na piknik w Runowie. Bilety dostępne w przedsprzedaży internetowej na www.bilety.kolejka-piaseczno.pl oraz w kasie przed odjazdem pociągu.