Spotkanie w rocznicę śmierci Tadeusza Zawadzkiego “Zośki”

796
SPOTKANIE W DOMU ZOŚKI
SPOTKANIE W DOMU ZOŚKI

19 sierpnia 2023 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie w rocznicę śmierci Tadeusza Zawadzkiego “Zośki”. Do tej pory spotkania odbywały się przed Domem “Zośki”, jednak ze względu na prowadzone prace remontowo-budowane na terenie Domu “Zośki”, w tym roku wydarzenie zostało przeniesione na plac Wolności przy al. 3 Maja w Zalesiu Dolnym.

Dom “Zośki”, dom rodziny Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” od lat jest scenerią wieczoru wspominkowego, poświęconego wydarzeniom związanym z Powstaniem Warszawskim. Centrum Kultury, jak co roku, włącza się w organizację spotkania zainicjowanego przez Fundację Dom “Zośki”.

Plakat 80 rocznica śmierci Tadeusza "Zośki" Zawadzkiego

W tym roku spotkanie odbędzie się w dniu szczególnym – w przeddzień 80. rocznicy śmierci „Zośki” w akcji pod Sieczychami 20 sierpnia 1943 roku – 19 sierpnia o godz. 18.00.

Tegorocznemu spotkaniu organizatorzy chcą nadać charakter „ogniska harcerskiego” włączając grupę młodzieży Hufca ZHP Piaseczno i ZHR Zalesie Dolne. Istotą spotkania będzie wspólne śpiewanie piosenek i pieśni powstańczych osnute gawędą historyczną. Gawędę historyczną poprowadzi prof. Grzegorz Nowik, instruktor harcerski, harcmistrz, historyk harcerstwa, pisarz publicysta. Profesor zwyczajny doktor habilitowany historii , pracownik Instytutu Studiów Politycznych PAN. Kierownik Działu Historii i Badań Naukowych Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/265251822923776

Plakat 79. rocznica Powstania Warszawskiego
79. rocznica Powstania Warszawskiego