Sprzątamy “glinki” z Eko Babkami

393
Sprzątanie glinek
Sprzątanie glinek

Grupa wolontariuszek „EkoBabki” zaplanowała kolejną akcję w ramach działań na rzecz lokalnej społeczności.

CZYSTE GLINKI to przedsięwzięcie polegające na uprzątnięciu zalegających śmieci z terenów położonych w okolicach dawnej cegielni w okolicy Gołkowa, Kamionki i Bobrowca.

Tereny „Glinek” to obszar zielony traktowany przez okolicznych mieszkańców jako tereny rekreacyjne. Można tu spotkać sarny, bażanty i rozmaite ptaki, a stawy służą licznym wędkarzom. „Glinki” są odwiedzane przez mieszkańców w czasie całego roku, co niestety wiąże się również z pozostawianiem śmieci w postaci różnorakich opakowań. Teren ten niestety jest także traktowany jako miejsce nielegalnej wywózki odpadów po remontach, naprawie samochodów etc.

Grupa “EkoBabki” zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej akcji sprzątania „Glinek”. Połączmy rodzinny spacer i ruch na świeżym powietrzu z tegorocznymi obchodami Światowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia 2021. Sprawmy, aby “Glinki” cieszyły na nowo!

Wydział Utrzymania Terenów Publicznych UMiG Piaseczno zapewni wolontariuszom worki na śmieci oraz ich wywózkę (prosimy o rękawice we własnym zakresie).

Termin akcji zaplanowany jest na sobotę 17 kwietnia na godz. 10.00, zbiórka u zbiegu ulic Przemysłowej i Lechitów w Gołkowie.

Worki na śmieci będą rozdawane:

– na rogu ul. Przemysłowej i Lechitów w Gołkowie

– ul. Ceramiczna- wjazd na “Glinki”

Prosimy o zabranie swoich rękawic. Pamiętajmy o maseczkach i zachowaniu odległości.

Akcja zostanie przeprowadzona w reżimie sanitarnym.

W razie niekorzystnej pogody akcja zostanie powtórzona w kolejną sobotę, tj. 24.04.

Do zobaczenia!!

NA BIEŻĄCO ŚLEDŹCIE INFORMACJE NA WYDARZENIU NA FB