Warsztaty ekologiczne podczas Dnia Dziecka

261
Plakat Warsztaty ekologiczne podczas Dnia Dziecka
Warsztaty ekologiczne podczas Dnia Dziecka

28 maja 2023 roku zapraszamy na ekologiczne świętowanie Dnia Dziecka! W ramach wydarzenia „Ale ubaw!” pokażemy  mieszkańcom, jak zmniejszyć ilość wytwarzanych przez siebie odpadów i wykonać z nich nowe, unikatowe przedmioty.

Jedną z atrakcji, przygotowanych przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno są właśnie warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów. Na trzech stanowiskach warsztatowych uczestnicy dowiedzą się, jak niepotrzebnym przedmiotom i opakowaniom w prosty sposób dać drugie życie.

– Warsztaty mają na celu pokazanie, że odpady, które powstają w naszych domach, można wykorzystywać do wytwarzania nowych rzeczy. Dzięki temu nie tylko zminimalizujemy ilość generowanych odpadów, ale także rozwiniemy naszą kreatywność i staniemy się posiadaczami wyjątkowego przedmiotu – powiedziała Wioletta Brzezińska, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami w Gminie Piaseczno.

Efektami warsztatów, które odbędą się na parkingu miejskim (przy wejściu do Parku) w ostatnią niedzielę maja, staną się m.in. doniczki z kartoników po mleku i puszek aluminiowych, bransoletki z koszulek t-shirt oraz dekoracje na ścianę, wykonane z odpadów oraz elementów naturalnych (szyszek, sznurków jutowych, piór itp.).

Ponadto podczas wydarzenia będzie można zagrać w grę wielkoformatową pn. „Spacerkiem po wiedzę”. Na dużej planszy o wymiarach 3 x 4 m gracze nie tylko sprawdzą swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów, ale będą się również świetnie bawić.

Organizacją stanowisk warsztatowych Urząd Miasta i Gminy Piaseczno rozpoczyna realizację nowej kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „Odpadów mniej – ziemi lżej”. W jej ramach jesienią w przedszkolach odbędą się przedstawienia teatralne pn. „Czysta Ziemia Ziemowita”, a w szkołach zostanie zorganizowana olimpiada wiedzy o odpadach. Elementem kampanii będzie także produkcja książeczek z zadaniami dla najmłodszych, zawierających m.in. kolorowankę, zadania z odnajdowaniem odpowiedniego pojemnika na odpady, a także dotyczące szukania różnic na obrazkach. Informacje na temat poszczególnych elementów kampanii będą zamieszczane na stronie internetowej: odpady.piaseczno.eu.