Warsztaty tworzenia fascynatorów

210
Warsztaty tworzenia fascynatorów
Warsztaty tworzenia fascynatorów

17 listopada 2023 roku o godz. 18.00 zapraszamy na warsztaty tworzenia fascynatorów. Wydarzenie odbędzie się w ramach II Przeglądu Filmowego im. Lidii Wysockiej “Odkryjmy na nowo”. Przeznaczone dla: dorośli i młodzież 16+ Wstęp wolny. Zapisy: www.kulturalni.pl Prowadząca: Lida Brzank. Miejsce: Dworzec Kultura, Dworcowa 9, Piaseczno.

Fascynator czyli modowe działo sztuki. Z języka angielskiego – Fascynator to formalne nakrycie głowy, styl modniarstwa. Od lat 90. termin ten odnosi się do rodzaju formalnego nakrycia głowy noszonego jako alternatywa dla kapelusza; zwykle jest to duży dekoracyjny wzór przymocowany do opaski, spinki, grzebyka lub klipsa. Ma bardzo dekoracyjny charakter, z wieloma elementami w rodzaju kryształów, kwiatów z tiulu lub organzy, piór czy kokard z tiulu. Ma bardzo dekoracyjny charakter, z wieloma elementami w rodzaju kryształów, kwiatów z tiulu lub organzy, piór czy kokard z tiulu. Dziś fascynatory nosi się przede wszystkim na ślubach, ale też na wyścigach konnych (Grand National, Kentucky Derby, Melbourne Cup czy Royal Ascot), a także na wystawnych imprezach w ogrodzie, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii. Te piękne i efektowne nakrycia głowy były też popularne w latach dwudziestych XX wieku, dodawały paniom wdzięku, podkreślały urodę i były nietuzinkową ozdobą, wyróżnikiem.

Prowadzenie – Lidia Brzank, właścicielka pracowni krawiectwa dekoracyjnego. Jest niezwykle twórcza i kreatywna, szyje i projektuje od dziecka. Pasjonatka pięknych rzeczy, kolorów i wzorów, ma szerokie zainteresowania twórcze.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/243741318359022/