XIX Memoriał Emanuela Koczyby – zawody w łyżwiarstwie figurowym w Piasecznie

214
Plakat zawodów w łyżwiarstwie figurowym w Piasecznie- XIX Memoriał Emanuela Koczyby
XIX Memoriał Emanuela Koczyby - zawody w łyżwiarstwie figurowym w Piasecznie

16 marca 2024 roku o godz. 12.30 odbędzie się XIX Memoriał Emanuela Koczyby w łyżwiarstwie figurowym, na który zaprasza Klub Sportowy Lutz Piaseczno. Wstęp wolny. Miejsce: Lodowisko na Stadionie Miejskim w Piasecznie, ul. 1 Maja 16.

Zawody ze względu na niepełnowymiarowe lodowisko (30×20 m) mają inny charakter niż znane wszystkim zawody, w których uczestnicy prezentują się w układach. Memoriał Emanuela Koczyby to zawody dla każdego miłośnika łyżwiarstwa figurowego. Mogą wziąć w nich udział amatorzy, ci, którzy nie mieli jeszcze szansy rozpocząć w profesjonalny sposób swojej kariery łyżwiarskiej. Można spełnić tu swoje marzenia i wystartować w zawodach, w odpowiedniej grupie wiekowej i klasie umiejętnościowej, w której obowiązują konkretne elementy. Aby wystartować w najniższej z klas (klasa basic) nie trzeba posiadać umiejętności wykonywania trudnych ewolucji.

Zawody poświęcone są wybitnemu polskiemu łyżwiarzowi – Emanuelowi Koczybie, który w latach 1959-1962 zdobył Mistrzostwo Polski w tańcach na lodzie, a następnie prowadząc Klub SEV Salzburg w Austrii, a potem pracując z dziećmi i młodzieżą na warszawskim Torwarze wychował wielu mistrzów Polski w łyżwiarstwie figurowym. Ostatnie lata swojego życia mieszkał i pracował w Piasecznie, gdzie dał się poznać jako świetny pedagog i człowiek wielkiego serca.

Więcej informacji: www.pzlf.pl