Czyste Powietrze zdrowe nawyki to zdrowy człowiek – konkurs plastyczny

1852

Jesień to czas kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrost emisji zanieczyszczeń. W Polsce niska emisja jest głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza. Bardzo ważne tym samym są działania edukacyjne i uświadamiające istotę tego problemu. 14 listopada przypada „Dzień Czystego Powietrza”. Z tej okazji Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej UMiG Piaseczno ogłosił konkurs, którego organizatorem jest Gmina Piaseczno.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Piaseczno, którzy będą mieli za zadanie przygotować plakat związany z tematem związanym z ochroną środowiska – czystym powietrzem, które w sposób znaczący wpływa za zdrowie człowieka. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia powietrza, zwiększanie świadomości ekologicznej, upowszechnianie i podnoszenie świadomości społecznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

Konkurs rozpoczął się 5 listopada. Warunkiem uczestnictwa jest złożenie w terminie do 30 listopada 2021 roku w formie papierowej w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno (ul. Świętojańska 5a, 05-500 Piaseczno) pracy konkursowej wraz z wypełnionym i podpisanym zgłoszeniem.

Pobierz:
regulamin konkursu plastycznego (.docx, 17.5 KB)
karta zgłoszenia (.doc, 73.5 KB)

Powiązane tematycznie:
– Rozstrzygnięcie konkursu Czyste Powietrze – zdrowe nawyki to zdrowy człowiek