Koncepcja projektowa Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym i biblioteką w Julianowie

1639
Koncepcja projektowa Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym i biblioteką w Julianowie

Koncepcja projektowa opracowana została na podstawie wytycznych do projektowania dostarczonych przez Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. W koncepcji projektowej szkoły przewidziano 32 oddziały, w tym 8 oddziałów przedszkolnych, 9 oddziałów dla dzieci w klasach 1-3 i 15 oddziałów dla dzieci starszych czyli klas 4-8.

Szkołę zaprojektowano w taki sposób, żeby można było poszczególne grupy wiekowe dzieci wyodrębnić jako oddzielne skrzydła lub części szkoły wraz z niezbędnymi pomieszczeniami użytkowymi jak stołówki szkolne, sanitariaty czy szatnie. Dodatkowo przy szkole, zgodnie z wytycznymi GOSIR w Piasecznie, zaprojektowano salę sportową wielofunkcyjną wraz z trybunami oraz część stadionową na której zlokalizowane zostały boiska do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, skocznie, bieżnie itp.

Zespół infrastruktury sportowej zlokalizowany został w taki sposób, aby mógł funkcjonować jako całkiem oddzielny człon z wydzielonym ze szkoły wejściem i sanitariatami. Jednocześnie obok sali sportowej zlokalizowano bibliotekę publiczną z wydzielonym również z całości oddzielnym wejściem, pozwalającym na funkcjonowanie w sposób całkowicie odrębny od szkoły. Wokół szkoły zaprojektowany został również bardzo funkcjonalny i przyjazny teren komunikacji, parkingów jak również rekreacji i zabawy dla dzieci najmłodszych. Całość otoczona została drzewami i roślinnością niską co dodatkowo sprawia, że szkoła wraz z zapleczem jest zarówno dla dzieci jak i sąsiedztwa bardzo przyjazna.

W niniejszej galerii koncepcji studenckich przedstawiamy wszystkie prace, które dotyczą koncepcji projektowej szkoły podstawowej z oddziałem przedszkolnym i biblioteką w Julianowie.