Banner Konferencja historyczna Piaseczno miasto historyczne
Konferencja historyczna "Piaseczno miasto historyczne"

Dziedzictwo kulturowe stanowi nieodłączny element, który od wieków kształtował krajobraz Piaseczna. Historycznym uwarunkowaniom kształtującym tożsamość miasta i wyznaczającym kierunki jego rozwoju będzie poświęcona konferencja „Piaseczno miasto historyczne”.

Nieoczywista architektura, zapomniana przez czas sztuka oraz niezwykłe postacie wpłynęły na wygląd centrum miasta – tworząc unikatową przestrzeń, która mimo wielu dokonanych w XXI wieku zmian nadal zachowuje swój charakter i historię.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta oraz miłośników dziedzictwa kulturowego na II konferencję naukową pt. „Piaseczno miasto historyczne”, która odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2021 roku. Konferencja odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym przy ul. Jana Pawła II 55.

Poszczególne wykłady można śledzić również online, na FB Gminy Piaseczno.

W piątek 5 listopada wspólnie przeniesiemy się w podróż po XVIII-wiecznym Piasecznie, odkrywając jego zapomniane przez czas tajemnice. Natomiast w sobotę 6 listopada zostanie podjęty temat rewitalizacji miasta w początkach XXI wieku.

Program II konferencji PIASECZNO MIASTO HISTORYCZNE

Pobierz: program II konferencji PIASECZNO MIASTO HISTORYCZNE (.pdf, 5.43 MB)

Organizatorami wydarzenia są: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz, Zespół Konsultacyjny ds. Dziedzictwa Piaseczna, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna i Centrum Kultury w Piasecznie. Partnerem naukowym jest Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Ze względu na obowiązujące obostrzenia pandemiczne i limity miejsc na sali zachęcamy do wcześniejszego potwierdzenia uczestnictwa drogą mailową: dziedzictwopiaseczna@piaseczno.eu.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/3059855294299786/

Wydawnictwo pokonferencyjne Obiekty zabytkowe w Piasecznie O historii i przyszłości