parking Zgoda. na zdjęciu park, parking, budynki z lotu ptaka.
Sala widowiskowa ma powstać w miejscu istniejącego parkingu / foto Maciej Wesołowski

Pierwszy ważny krok do budowy sali widowiskowej w Piasecznie właśnie został wykonany. Gmina Piaseczno we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP) ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej dla sali widowiskowej i przyszłej siedziby urzędu miasta.

Gmina Piaseczno konsekwentnie realizuje przyjęty wcześniej plan inwestycyjny. W dniu 14 listopada 2023 r. SARP ogłosił “Konkurs dwuetapowy, realizacyjny na opracowanie koncepcji architektonicznej budynków na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury z salą  widowiskową”.

– Budowa sali widowiskowej pozwoli na organizację spektakli teatralnych, koncertów czy seansów filmowych w odpowiednich tak dla widzów, jak i artystów warunkach. A dodatkowo zależy nam na tym, by nowy obiekt wzbogacił architektonicznie centrum miasta. Ta inwestycja to duży krok w stronę rewitalizacji centrum Piaseczna – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz.

wizualizacja ratusz, teatr meijski
1 – potencjalne miejsce dla nowej siedziby Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno ; 2 – lokalizacja sali kinowo-teatralnej / wizualizacja: MAU Mycielski Architecture&Urbanism

Koncepcja architektoniczna ma dotyczyć zespołu budynków, ale zaprojektowanych w sposób, który pozwoli na etapowanie realizacji. W pierwszej kolejności samorząd zamierza wybudować część kulturalną, a dopiero w kolejnym zrealizować dostosowany do współczesnych wymogów, w tym dotyczących dostępności obiektów administracji publicznej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, budynek, w którym działać będzie urząd miasta.

Budynek sali widowiskowej zaplanowany jest na miejscu obecnego parkingu między ulicami Sierakowskiego a Zgoda. Docelowo miejsca parkingowe zostaną wykonane w podziemiach budynku i będą dostępne dla mieszkańców nie tylko podczas wydarzeń organizowanych przez Centrum Kultury w Piasecznie.

Finał konkursu zaplanowany jest na maj 2024 r. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej: konkurs-piaseczno-ratusz.sarp.warszawa.pl.

Piaseczno odNowa logo

Powiązane tematycznie: